Recep Tayyip Erdoğan Müjdeyi Verdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon'un Beşikdüzü ilçesinde halka hitap ediyor.

Recep Tayyip Erdoğan Müjdeyi Verdi!
Recep Tayyip Erdoğan Müjdeyi Verdi! Seyfullah
Bu içerik 575 kez okundu.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon'un Beşikdüzü kazasında halka hitap ediyor.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları; 

"Biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geliyoruz demiştik. 15 sene içinde görevi aldığımız yerden bulunduğumuz nokta çok değişik. Artık dünyada Türkiye bir idol olmuş vaziyette."

"İKTİDARIMIZ DÖNEMİNDE 2.5 MİLYAR AĞAÇ DİKTİK"

"Geziciler çıktı alana, dolaştılar. Zannettiler ki, Gezicilerle biz Türkiye'yi bitiririz. Arkasında emperyalist güç vardı. 11-12 ağaç bir başka yere taşınıyor diye kıyamet koparıyorlardı. Oysa biz iktidarımız dönemimizde 2.5 milyar ağaç diktik. Şu anda Anadolu'nun yollarında gördüğünüz fidanlar var ya, onları hep biz diktik. Aşık olan, dertli olan bir şeyler yapar."

 

270 bin derslik yaptık, mevcut dersliklerin üstüne. Eğitimde en büyük desteği ulusal eğitime veriyoruz. Zira öğretmenlere ihtiyacımız var. Boş ders olmayacak dedik. Bizim sınıfımızda 170 talebe vardı. Biz öğrenci sayısını 30'a indireceğiz dedim. Tüm Türkiye'de 30'a inmiş durumda. 20'li sınıflar da var. Daha iyi olacak bunu da yeterli bulmuyoruz. Şu anda talebelere burs veriyoruz değil mi, anneye veriyoruz parayı. Babaya versek gidecek onunla içecek sigara. Dedik ki bunu anneye verelim. Anne hiç olmazsa sigara içmez, çocuğuna verir.

TALEBELERE MÜJDE

"Yeni eğitim ve öğretimde burs ve krediler de artacak, lisansüstü, doktora, onlar da artacak. Üniversitelerimizde kalite artacak. Bunlar için çok ehemmiyetli adımlar atmamız gerekli." 

"BİZ TRABZONLU KANUNİ'NİN TORUNUYUZ"

"Biz gelmeden önce Türkiye'de, sıhhatte hastayı bir yerden bir yere alıp gitmek ölümdü, ölüm.  Yola çıkarken ne dedik, biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Şu anda hastalarda bir takım sıkıntılar yaşıyorduk. Ülke dışından gelen ilaçlar filan, Sıhhat Bakanlığı tarafından artık bunlar da ödeniyor. Kanuni gibi. Biz Trabzonlu Kanuni'nin torunuyuz. Trabzonlu Kanuni, öyle diyorum bak. İlaç ülke dışından mı gelecek, onu biz devlet olarak öderiz. Böyle bir şey olduğu anda alakalıları, yetkilileri arayın." 

KILIÇDAROĞLU'NA "RÖPORTAJ" REAKSİYONU

"Sosyal adalet bizde var bizde onun gereğini yapıyoruz. Sözde adalet yürüyüşü yapıyor. Çıkmış bir Alman mecmuasına beyanatta bulunuyor. Yazıklar olsun. Ankara'dan çıktın İstanbul'a kadar yürüdün senin güvenliğini kim aldı. O kadar yurttaşa zulmettin, güvenliğini kim aldı? Bu hükümet aldı ya. Hala sözde adalet derken, senin İzmir Büyükşehir Belediyende grevler var. Orada işçiler adalet arıyor, sen orayı bir hallet de ondan sonra adaleti konuşalım. Adalet, duygusal değildir. Adalet, hissi değildir. Adalet, yürek ister, yürek ve adalet mesuliyet ister. Biz bununla bu yoldayız. FETÖ'cüyü, PKK'yı, DEAŞ'ı savunmak için sözde adalet yürüyüşü yapıyorsan yazıklar olsun sana. Hastayım diye yargı onları bıraktı, hastalanan yürüyor nasıl oluyor bu iş. Bunları iyi tanıyalım."

Bir de Artvin-Rize Hava meydanı'na başladık. Deniz üzerinde 2 ehemmiyetli hava meydanı yalnızca Karadenizimizde. 25 havalimanından 55 havalimanına çıktık. 

recep tayyip erdoğan trabzon trabzon haberleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor