Depremin bilançosu! Çin'de Ölü ve yaralılar var

Çin'in güneybatısında meydana gelen depremde ilk belirlemelere göre 13 kişi öldü, 175 kişi yaralandı

Depremin bilançosu! Çin'de Ölü ve yaralılar var
Depremin bilançosu! Çin'de Ölü ve yaralılar var Seyfullah
Bu içerik 602 kez okundu.

Çin'in güneybatısındaki Sıçuan eyaletinde olan 7 büyüklüğündeki zelzelede ilk belirlemelere göre 13 kişinin hayatını kaybettiği, 175 kişinin yaralandığı bildirildi.

Şinhua ajansının haberine göre, Sıçuan'ın Ciucaygou vilayet merkezinde bir gün önce mahalli saatle 21.19'da olan yer sarsıntısı yerin 20 kilometre altında kaydedildi.

Ciucaygou’ya 300 kilometre mesafede bulunan eyaletin başkenti Çıngdu ve etraf şehirlerden de hissedilen depremde ilk belirlemere göre 13 kişi yaşamını yitirdi, 175 kişi yaralandı.

Sıçuan eyaletinde bugün de 3 ila 4 büyüklüğünde artçı sarsıntılar oldu.

 

Arama ve kurtarma çalışmalarının sürdürüldüğü bölgede, çok sayıda binanın yıkıldığı veyahut hasar gördüğü dile getiriliyor.

 

Büyük şelaleleri ve karstik yer şekilleriyle tanınmış bir ulusal park olan Ciuzai Vadisi'nin içinde yer alan Ciucaygou, ülkenin en ehemmiyetli turizm destinasyonlarından biri.

SİNCAN UYGUR OTONOM BÖLGESİ'NDE 6,6 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

Diğer taraftan Ciucaygou'ya takriben 3.000 kilometrede uzaklıkta bulunan Çin'in Sincan Uygur Bölgesi'nde de sabah saatlerinde 6,6 büyüklüğünde yer sarsıntısı oldu. Yerin 11 kilometre altında olduğu belirtilen depremin Cinghe vilayetinde kaydedildiği dile getirildi.

Çin'de yer sarsıntısı fay hatları ülkenin güneybatısındaki Sıçuan bölgesinden kuzeybatısındaki Sincan Uygur Otonom Bölgesi'ne uzanan alanlarda ilerliyor. Bu alanlarda sıklıkla yer sarsıntısı oluyor.

Çin'de Sıçuan eyaletinde 2013 seneyin nisan ayında olan 7 büyüklüğündeki depremde 200'e yakın kişi yaşamını yitirmiş, yaralı sayısı 11 bini aşmıştı.

çin depremi çin deprem deprem haberleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Öğrencilere Sürpriz Ziyarette Bulundu
Cumhurbaşkanı Öğrencilere Sürpriz Ziyarette Bulundu
Zincirleme Kaza Sonucunda 19 Kişi Yaralandı
Zincirleme Kaza Sonucunda 19 Kişi Yaralandı