Cehennem Sıcakları Geliyor

Haftalık meteorolojik hava durum tahminlerinde bulunan meteoroloji, cehennem sıcaklıkları olarak tabir edilen 35 derecenin üzerindeki sıcaklıkların ülkemiz hava sahasında bulunduğunu, sağlık durumundan risk taşıyanların bu sıcaklıklara karşı önlem almalarını duyurdu.

Cehennem Sıcakları Geliyor
Cehennem Sıcakları Geliyor Seyfullah
Bu içerik 608 kez okundu.

Hangi İllerde Sıcaklıklar Artacak

Uzmanların açıklamalarına göre özellikle bölge bölge yayılan bu çöl sıcaklıkları bu hafta, Güneydoğu ve Doğu illerinden Elazığ, Adıyaman, Tunceli, Malatya ve Bingöl İlini etkileyeceği ve aşırı sıcakların tüm canlılarca hissedileceği belirtildi. Aşırı sıcaklıklar ile oluşan nem miktarındaki artışa da dikkat çeken uzmanlar, bol su tüketilmesini ve öğlen saatlerinde dışarı çıkılmaması konusunda da uyarılarda bulundu.

Mevsim normallerinin üzerinde olan bu sıcaklık artışı bahsi geçen illerde 45 derece ile 40 derece arasında değişkenlik gösterim sıcak rüzgârların kuzeybatı yönünden geleceği tahmin edilmektedir.

Uyarıları Kimler Dikkate Alsın?

Çöl sıcakları uyarısında bulunan uzmanlar, yaşlıların, gebelerin, kronik hastalığı olanların ve çocukların saat 11.00 den 16.00'ya kadar dışarıya çıkmamalarını önerdi. Bol sıvı tüketimi ve meyve tüketimi yanı sıra su kenarlarında yığınlar sıcaklığa bağlı oluşabilir.

Cehennem Sıcakları Geliyor Sıcak Artışları Sıcaklık Hava Durumu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor