Rusya’dan Türkiye’ye Salgın Hastalık Yalanı

Türkiye turizmini özellikle Akdeniz Bölgesi otellerini en çok eden milletlerin başında Ruslar geliyor. Rusya ile Türkiye arasında zaman zaman gerilen ilişkiler turizmi de olumsuz etkiliyor.

Rusya’dan Türkiye’ye Salgın Hastalık Yalanı
Rusya’dan Türkiye’ye Salgın Hastalık Yalanı Seyfullah
Bu içerik 802 kez okundu.

Hatta bazen bu durum iftiralara kadar gidebiliyor. Bazı Rus haber siteleri tarafından son zamanlarda atılan iftiralar Rus turistleri korkutmaya yetti. Son günlerde Moskova’da yapılan ‘Antalya otellerinde salgın hastalık tehlikesi bulunuyor’ haberleri bölgeye gelen turist sayısını azaltmaya yönelik bir karalama kampanyası olarak Türk yetkililerden tepki gördü. Çeşitli Rus haber siteleri Türkiye’de özellikle Ruslar tarafından sıklıkla tercih edilen Side, Kemer, Belek gibi Antalya ilçelerindeki otellerde koksaki salgını olduğunu ve bunun Türk yetkililer tarafından gizlenmeye çalışıldığını defalarca duyurdu.

Türk Yetkililerden Haberler Asılsız İddiası

Rus haber sitelerinde sıklıkla dile getirilen iddialar nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri açıklama yaparak iddiaların asılsız olduğunu Antalya da dahil olmak üzere Türkiye’nin hiçbir yerinde koksaki virüsü bulunmadığını bildirdi. Solunum aracılığıyla bulaşan bu virüs özellikle çocuklarda yüksek ateş, ishal, kusma, sulu kabarcıklar gibi rahatsızlıklara neden oluyor.

Rusya Türkiye Salgın Hastalık Yalanı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor