Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak ?

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Kurban Bayramı tatilinin uzun gerçekleşmesi halinde 500 bin...

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak ?
Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak ? Seyfullah
Bu içerik 571 kez okundu.

Turizm sektörü, hükümetten Kurban Bayramı tatilinin 6 veya 10 gün olarak kararlaştırılıp duyuru edilmesini bekliyor.

Uzun tatil olanağıyla yurttaşların hem sahil şehirlerinde tatil yapma olanağı bulabileceklerinin, hem de memleketlerinde kurban vecibelerini ve bayram ziyaretlerini daha rahat gerçekleştirebileceklerinin altı çizildi.Bayram tatilinde kıyı şehirlerine büyük alaka olduğuna değinen TÜROFED Başkanı Osman Ayık, "İç piyasanın hareketlenmesi hesabına bayram tatillerinin uzun tutulmasını çok önem veriyoruz.

Kurban Bayramı'nda bir kurban kesme vecibemiz var. Uzun tatil olursa yurttaşımız, ya önce veyahut sonra tatillerini yapıyorlar. Bu sene uzun tatil olanağı oluşursa, yurttaşımız önce tatilini yapacak, hemen peşinden akrabalarını ziyaret edecek ve sonrasında da kurbanlarını kesecekler. Bu türlü uzun tatiller yurttaşımızın tasarılama yapmalarını kolaylaştıracak. Bunu yalnızca kıyılarda yapılan bir tatil şeklinde görmemek gerekir. Akraba ziyareti mananında da çok büyük katkı olacaktır. Bu uzun tatil gerçekleşirse konaklama tesislerimize gelecek yerli turist sayısı 500 bini bulur. Toplamda iç turizm hareketliliği birkaç milyonu bulacaktır" ifadelerine yer verdi.

BAYRAM TATİLİ UZARSA 1 MİLYAR LİRA GELİR BEKLENİYOR "HÜKÜMETİN TATİL KARARI BEKLENİYOR"İç turizmde 10 milyon hedeflerinin olduğunu işaret eden Ayık, "Uzun tatiller, böyle dönemlerde devreye girdiği takdirde bu rakamların oluşmasına büyük katkı yapar. Aileler için de büyük ehemmiyet teşkil eden çocuklarının imtihan dönemi bitti. Okulların açılmasından evvelki en uzun tatil dönemi olabilir. Abuhava açısından da ülkemizin en rahat, huzur verici dönemine girdik. Politik otoriteden biran önce bu kararı izahını bekliyoruz. Hükümetimiz anlayış gösterip yönetimsel tatil kararını izah edecektir" dedi.

'BAYRAM TATİLİ 10 GÜNE ÇIKTI DAHİ!' Her bütçeye ve her ihtiyaca yönelik tesislerin olduğunu ifade eden Ayık, başta kıyılar olmak üzere tüm bölgelerin hazırlıklarını bitirdiğini kaydetti.

BAKAN ZEYBEKCİ'DEN BAYRAM TATİLİ İZAHI "ANTALYA'DA BU YIL HEDEF 10 MİLYON"Ayık, iki yıllık bir düşüşün ardından sektörde yine bir yükselme dönemine girdiklerini vurguladı.Antalya'da 2016 yılına göre mukayese etmede rakamların yüzleri güldürdüğünü kaydeden Ayık, "Antalya'nın daha önceki rakamlarını yakalaması en büyük hedefimizdir. Fakat şehrimize bu yıl gelen ziyareti sayısının 10 milyonun üzerine çıkacağını ümit ediyoruz" diye konuştu.

MUĞLA'DAN VAZGEÇEMİYORLAR

bayram tatili kurban bayramı bayram ne zaman bayram kaç gün
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Hadise’nin Sahibi Olduğu Mekan Cep Yakıyor
Hadise’nin Sahibi Olduğu Mekan Cep Yakıyor