L’Equipe Şampiyonu Karıştırdı

Fransız spor gazetesi L’Equipe yapmış olduğu süper lig analiz haberinde ortalığı ayağa kaldıracak bir haber paylaşımında bulundu. L’Equipe gazetesi, süper lig analizinde son 10 yılın şampiyonlarını bir liste halinde okurlarına duyururken inanılmaz bir hata yaparak Fenerbahçeli taraftarları kızdırırken Trabzonlu taraftarları ise sevindirmiş oldu.

L’Equipe Şampiyonu Karıştırdı
L’Equipe Şampiyonu Karıştırdı Seyfullah
Bu içerik 453 kez okundu.

Habere göre 2010-211 şampiyonu olarak Trabzonspor olmuştur. Ancak Fransızca ve İngilizce Wikipedia’sından alınmış olan bu bilgilerin yanlış olması, bu haber sitesine büyük tepkilerin oluşmasına neden olmuştur. Nitekim Fransızca ve İngilizce faaliyet gösteren Wikipedia sayfasında 2010-211 Yılı şampiyonu Trabzonspor olarak gösterilirken, şu an da erişime kısıtlı olan Türkiye Wikipedia’sında ise doğru bilgiler ile Fenerbahçe’nin şampiyon olduğu yazmaktadır. Ayrıca Wikipedia’nın korunmasız içeriklerinden biri olan bu bilgiler herhangi biri tarafından istendik yönde de değiştirilebilir.

Beşiktaş Ve Başakşehir’e Özel Analiz

İki sayfa olarak analiz yaptığı Türkiye süper liginde ne çok da “Come To Beşiktaş” sloganı ve Başakşehir’in başarılarına dikkat çekildi. Bunun yanı sıra ülkemizde futbol oynayan Fransız futbolcular da bu analiz içinde kendine yer buldu.

L’Equipe Şampiyonu Karıştırdı Fenerbahçe Trabzonspor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Devler Ligi'nde Yer Alan Takımlar Daha Da Fazla Kazanacak
Devler Ligi'nde Yer Alan Takımlar Daha Da Fazla Kazanacak
13 Kişinin Katilinin Cinayetleri Tek Başına İşlemediği Ortaya Çıktı
13 Kişinin Katilinin Cinayetleri Tek Başına İşlemediği Ortaya Çıktı