Recep Tayyip Erdoğan Turistleri işaret etti ve bayram tatili...!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kurban Bayramı'nın 10 güne çıkarılmasının turizm için isabetli bir karar olacağı...

Recep Tayyip Erdoğan Turistleri işaret etti ve bayram tatili...!
Recep Tayyip Erdoğan Turistleri işaret etti ve bayram tatili...! Seyfullah
Bu içerik 572 kez okundu.

Reisicumhur Erdoğan'ın Kurban Bayramı tatili konusunda izahları turizmcilerde büyük bir heyecan yarattı. Erdoğan'ın izahının hemen hemen peşinden görüşlerine müracaat ettiğimiz Türkiye Otelciler Federasyonu (TUROFED) Başkanı Osman Ayık, "Reisicumhurumuza çok teşekkür ederiz" diye konuştu. Ayık, şöyle konuştu: "Bizce de tatilin uzaması çok yerinde olur. İç pazarda yoğun bir hareketlenme yaşanır. Biz 500 bin civarında Türk yurttaşının turizm tesislerinde konaklama yapacağını düşünüyoruz. Ayrı olarak 10 günlük tatil içeride çapraz turizm mananında da büyük bir hareket sağlayacak. Eş, arkadaş ve akraba ziyaretleri çoğalacak, Anadolu'ya doğru ciddi bir yoğunluk oluşacak. Turizmi yalnızca kıyı bölgeler olarak düşünmeyin. Toplamda 2 milyon kişinin seyahata çıkacağını düşünüyoruz"

 ERDOĞAN'DAN ÇOK EHEMMİYETLİ BAYRAM TATİLİ İZAHI

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı da Reisicumhur Erdoğan'ın izahlarının sektör için çok pozitif olduğunu belirterek, "İç pazardaki son uzun dönemli tatil olacak. Tatilin uzaması bir tarafa Sayın Reisicumhur'nın sektöre verdiği destek ve turizmin ehemmiyetinin farkına varılması çok sevindirici. İnsanlara tatillerini tasarılarken büyük bir rahatlık ve hareket alanı sağlayacak. Kaç kişinin tatile çıkacağı konusunda bir şey diyemem fakat otellerdeki doluluk oranının yüzde 100'e erişeceğini söyleyebilirim"

Güney Ege Turistk Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu da izahın son derece sevindirici olduğunu ve tatilin uzaması fikrine çok pozitif baktığını dile getirerek, "Hem bir turizmci hem de Türkiye ekonomisini düşünen br yurttaş olarak konuşuyorum. Turizmde çarkların dönmesi ekonomiye büyük katkı sağlıyor. Elbette endüstride çalışmanın, ihracatın, üretmenin çok ehemmiyetli değeri var fakat turizmdeki katma değer de çok yüksek. Çarkların sıhhatli dönmesi için iç pazarın kuvvetli olması gerekli" diye konuştu.

bayram tatili ne kadar bayram tatili 10 gün mü başbakan bayram tatili
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Öğrencilere Sürpriz Ziyarette Bulundu
Cumhurbaşkanı Öğrencilere Sürpriz Ziyarette Bulundu
Zincirleme Kaza Sonucunda 19 Kişi Yaralandı
Zincirleme Kaza Sonucunda 19 Kişi Yaralandı