AÖF kayıtları ne zaman başlıyor? AÖF ne zaman ?

Üniversite kayıtları için bekleyişte olan adaylar, merakla AÖF kayıt tarihini bekliyor. Peki AÖF kayıtları ne zaman...

AÖF kayıtları ne zaman başlıyor? AÖF ne zaman ?
AÖF kayıtları ne zaman başlıyor? AÖF ne zaman ? Seyfullah
Bu içerik 1898 kez okundu.

Binlerce talebenin merakla beklediği Açık Öğretim Fakültesi ( AÖF) kayıt tarihi için Anadolu Üniversitesi'nden resmi izah geldi. Anadolu Üniversitesi, yeni kayıt yapacak olan talebeler için kayıt işlemleri takvimini yayımladı. Peki AÖF kayıtları ne vakit başlıyor? İşte Açık Öğretim Fakültesi kayıtları tarihi!

AÖF KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Açık Öğretim Fakültesi'nde üniversite eğitimi görmek için kayıt yaptıracak olan adaylar için AÖF kayıt tarihi izah etti. ÖSYM'nin belirlediği tarihler doğrultusunda talebeler AÖF kayıtlarını gerçekleştirebilecek.

Açık Öğretim Fakültesi (AÖF), yeni kayıt yapacak olan talebeler için kayıt tarihini 21 Ağustos 2017 olarak duyurdu. Talebeler bu tarihten başlayarak 6 Ekim 2017 tarihine kadar kayıtlarını gerçekleştirebilecekler.

Diğer taraftan Anadolu Üniversitesi, yaptığı açıklama dahilinde ikinci üniversite, yatay geçiş, ek yerleştirme ve dikey geçiş için de kayıt takvimini duyurdu.

 AÖF KAYDI İÇİN İHTİYAÇ DUYULAN BELGELER

AÖF tarafından yayımlanan deklarasyonda, AÖF'e kayıt olmak için istenen belgeler de izah etti. AÖF kaydına gidecek olan talebelerin aşağıdaki dokümanlara sahip olması gerekecek.

Lise diploması Kimlik Fotokopisi 12 Adet vesikalık resim Talebe katkı hissesinin ödendiğine değin banka dekontu

AÖF TALEBESİ OLMAK İÇİN ŞART OLAN ŞARTLAR

Açıöğretim Fakültesi'nde talebe olabilmek için yerine getirilmesi şart olan koşullar da duyuruldu. Buna göre aşağıdaki şartları taşıyan öğrenciler, AÖF'e kabul edilebilecek.

En az lise veya eşiti okul mezunu olacak/olan adaylar için Yeni Kayıt Meslek Yüksekokulları ve Açık Öğretim Fakültesinin önlisans programlarından mezun olacak/olan adaylar için Dikey Geçiş Örgün öğretimde öğrenci olup açık öğretim sistemiyle öğrenimine devam etmek isteyen öğrenciler için Yatay Geçiş Rastgele bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile hali hazırda öğrenim gören öğrenciler için İkinci Üniversite Açık Öğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinden mezun olanlar müracaat yapabilirler ancak hali hazırda kayıtlı olanlar müracaat yapamazlar. aöf Açık Öğretim Fakültesi AÖF kayıtları Açık Öğretim Fakültesi kayıt

aöf ne zaman aöf kayıtları aöf
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor