Donald Trump Askeri müdahale dedi. Toplantıda şok sözler..

ABD Başkanı Donald Trump, Venezuela'da yaşanan krizle ilgili olarak askeri müdahale seçeneğinin de masada olduğunu...

Donald Trump Askeri müdahale dedi. Toplantıda şok sözler..
Donald Trump Askeri müdahale dedi. Toplantıda şok sözler.. Seyfullah
Bu içerik 649 kez okundu.

Kuzey Kore'ye karşı tutumunu sertleştiren ve askeri seçeneklerin 'atışa hazır' olduğunu belirten AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Donald Trump'tan tehdit gibi bir izah da Venezuela için geldi.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ve AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'nin BİRLEŞMİŞ MİLLETLER Büyükelçisi Nikki Haley ile yaptığı toplantının hemen peşinden medya üyelerinin karşısına geçen Trump, "Venezuela için bir hayli seçeneğimiz var. Askeri seçeneği de bundan ayrı tutmuyorum" sözleriyle askeri müdahale ihtimalinin bulunduğunu belirtti.

Venezuela'nın coğrafi olarak AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'ye yakın olmasına dikkat çeken Trump, "Bu bizim komşumuz. Biliyorsunuz, dünyanın her yerinde, çok, çok uzak yerlerde dahi askeri birliklerimiz var. Venezuela çok uzak değil ve insanlar acı çekiyorlar, can veriyorlar. Venezuela konusunda bir hayli seçeneğimiz var. Gerekirse, askeri tercih de bunların içinde." ifadelerini kullandı.

 

Trump'ın bu sözlerinin hemen peşinden bir izah yapan Venezuela Savunma Bakanı Vladimir Padrino, "Savunma Bakanı olarak ve bir yurttaş olarak bunun çılgınca bir hareket olduğunu söyleyebilirim. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ hükümetinde aşırıcı seçkin bir grup var. Ve şu anda ne olduğunu veya dünyaya ne olacağını bilmiyorum. Ya insanlığın sonu gelirse. Ya seyyarenin sonu gelirse." ifadelerini kullandı.

Venezuela'da Nisan ayından bu yana devam eden hükümet karşıtı protestolarda 120'den fazla kişi yaşamını yitirmişti. Maduro, geçtiğimiz günlerde yaptığı konuşmada Trump'a yüz yüze müzakere önerisi yapmıştı.

donald trump abd başkanı abd savaş
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Öğrencilere Sürpriz Ziyarette Bulundu
Cumhurbaşkanı Öğrencilere Sürpriz Ziyarette Bulundu
Zincirleme Kaza Sonucunda 19 Kişi Yaralandı
Zincirleme Kaza Sonucunda 19 Kişi Yaralandı