Almanya, Türkiye ile aynı taktiği izliyor..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu Grup Isparta Meyve Suyu Üretim Tesislerinin açılış töreninde önemli...

Almanya, Türkiye ile aynı taktiği izliyor..
Almanya, Türkiye ile aynı taktiği izliyor.. Seyfullah
Bu içerik 599 kez okundu.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan ayrıntılar şöyle:

Açılışını yaptığımız meyve suyu fabrikasının hayırlı olmasını diliyorum. Senede 100 bin ton meyve işleyeceği bu üçüncü fabrikanın kazandırılmasında emeği geçen her şeye teşekkür ediyorum. Allahın izniyle çürüğe giden elmalar olmayacak. Bölgemizdeki meyve üreticileri yeni bir olanağa kavuştular. Anadolu Grubu 110 milyon lira yatırımla içecek fabrikası açtı. Bunun da hayırlı olmasını diliyorum.

Bu yatırımlar beynelmilel boyutuyla ayrı olarak ehemmiyet arz ediyor. Ülkemize yatırım yapan kimse pişman olmamıştır, olmayacaktır.

Türkiye'nin hukuk konusundaki titizli,ği bir hayli batı ülkesinden çok daha iyi düzeydedir. Terörle bu kadar iç içe olup da soğukkanlılığını savunabilen tek ülke biziz. Demokrasimiz ve ekonomimizle dimdik ayaktayız.

 

"AYNI STRATEJİSİ ALMANYA İZLİYOR"

Hollanda'nın 16 Nisan halk oylamasında ilişkilerimizi sebepsizce germesinin kendi seçimleri olduğunu gördük. Şimdi aynı stratejisi Almanya izliyor. İnanıyorum ki seçimlerden sonra onlar da normale dönecek.

Ülkemize yönelik haksız ve mesnetsiz suçlamalarla turistlerin gözünün korkutulması açıklayamaz. Antalya'daki otellerimizin doluluğu bir gün önce bakımından yüzde 80'lere erişmiştir. Ne oldu? Türkiye'yi seven yeniden geliyor.

YEKA İhalesi'ne katılan 8 firmadan dört tanesi Almandır. Almanların en kuvvetli firması, 150 senedir bu ülkede faaliyet gösteren Siemens, Türk firmalarıyla bu adımı attılar. Aynı şeyi güneş emnerjisinde de gördük. Biz her vakit beraber kazanalım çağrısı yaptık. Türkiye 1984-2001 seneleri arasında beynelmilel yatırım noktasında 13 milyar dolar alıyordu, 2002-2016'da ise bu rakam 181 milyar dolara çıktı. Nereden nereye geldik. Beynelmilel yatırımcılara her türlü desteğe sağlamaya hazırız.

 

Şimdi bu tesislerde 150-200 kişi çalışabilir fakat binlerce kişi tarlasındakileri değerlendirme fırsatı bulacak.

OHAL, yalnızca terörle mücadele ile hudutludur. OHAL yatırımların önünü kesmeye değil, onları teminat altına almaya yöneliktir. İşte bu fabrikayı açtığımız, destek olduğumuz gibi...

Yöneticisi oldukları medya kuruluşlarında negatif yorum yapanlar tatillerini Türkiye'de geçiriyorlar. Bugüne kadar nice badireleri atlatan Türkiye, bu iftira kampanyalarının da üstesinden gelecektir.

meyve suyu fabrikası cumhurbaşkanı almanya acıklaması
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu