Erdoğan Isparta toplu açılış töreninde Türkiye gündemine ilişkin konuştu..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Isparta'da toplu açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu

Erdoğan Isparta toplu açılış töreninde Türkiye gündemine ilişkin konuştu..
Erdoğan Isparta toplu açılış töreninde Türkiye gündemine ilişkin konuştu.. Seyfullah
Bu içerik 1081 kez okundu.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan ayrıntılar şöyle:

Toplu konutta 4 bine yakın projeyi Isparta'da hayata geçirdik. Isparta-Antalya yolu büyük ölçüde bitirdi. Eskişehir'den Antalya'ya uzanan projemizin rotanında Isparta'da var. Daimi hizmetlerimize yenilerini ilave ediyoruz. Şimdi burada kamu yatırımlarımız, 252 milyon liralık yatırımlarımızın açılışlarını yapıyoruz. Eğitimde 28 milyon, gençlik ve sporda 58 milyon...

TOKİ ve çeşitli müesseselerimiz yeni binalar yaptı. Isparta belediyemiz 17, kaza belediyelerimiz 18 milyonluk yatırımlarını bitirdi. Bu yatırımları Ispartamıza kazandıran bakanlık ve belediyelerimize teşekkür ediyorum. Isparta kadim bir şehir. Son 800 senedir da Türk milleti olarak bu topraklarda kendi hükümdarlığımız altında yaşıyoruz.

 REİSİCUMHUR ERDOĞAN'DAN 'ALMANYA' İZAHI

Ali Fuat Cebesoy, Isparta için, "Anadolu'nun belli bir bölümünü elimizde tutabilmek için Isparta-Eskişehir-Afyonkarahisar hattını elimizde tutmamız gerekiyor diyerek emri ele almışdırç. Isparta, bayrağı ve ezanı tehlike altına girdiğinde mücadelesini vermiş bir şehirdir. Ispartalılar 15 Temmuz'da Hafız İbrahim Efendi'nin torunları olduğunu göstermişlerdir.

Türkiye takriben 1 yüzyıl sonra kazandığı İstiklal mücadelesini hiçbir zaman unutmayacaktır. DEAŞ'la, FETÖ'yle yürütülen tüm mücadeleler, İstiklal mücadelesinden kaynaklanmaktadır. Maruz kaldığımız örtülü ambargoların sebebi de bulur.

Ecdadımızdan aldığımız kanla, yüreğimizden gelerek diyoruz ki muvaffak olamayacaksınız, milletimizi ayıramayacaksınız, ezanlarımızı susturamayacaksınız, devletimizi yıkamayacaksınız, hakkın ve hakikatin sesini durduramayacaksınız. Nice canlar feda etmiş ulus olarak, alanı bu çapulculara bırakıp kaçmak bize yakışmaz. Bize yakışan tek ulus diyerek, 80 milyon birlikte diyerek, kardeş olarak, Türkiye olmaktır. Öyle paralel devletmiş, yok PKK'nın bilmem nesiymiş, katiyen! 

"KAPI KAPI DOLAŞACAĞIZ"

Gerekirse bu yolda yeni Çanakkale'lere, yeni 15 Temmuz'lara var mıyız? Bizim gücümüzü, kuvvetimizi kestikleri sananların sırtını yere getirmeye, daha kuvvetli silahlarla, teknolojilerle cevaplamaya hazır mıyız? Daha güçlü istihdamla, daha iyi bir ekonomiyle cevaplamaya var mıyız?

Bizi yıllarca zayıf yollarla, daimi dövüşlerle, fitne pompalarla devamlı enerjimizi heyecanımız çaldılar. 2019 Mart mahalli seçimlere hazır mıyız? Hemen peşinden Cumhurbaşkanlığı seçimi olacak. Kapı kapı dolaşmamız gerekli. Hanım kardeşlerim unutmayın kapı içerden fetholur. Ben size inanıyorum. Dayanışma içerisinde bunu halledeceğiz.

Ülkemizin son zamanda büyük bir gelişim göstermesinde, "Tavşana kaç, tazıya tut" oyununu görmüş olması var. Ciddi manada ürkmüşlerdir. 

16 Nisan'da yapılan halk uygulamasıyla yürürlüğe giren yeni sistem ülkemize çok ehemmiyetli olanaklar getirmiştir. Cumhurbaşkanlarıyla, meclisiyle daha güçlü bir Türkiye'nin temellerini sizlerle attık. 

Partimizde köklü bir değişimi gerçekleştireceğiz. AK Parti değerlerini bilmeyen herkes bizim gözümüzde yorulmuştur. Donanımı olan, heyecanı olan, enerjisi olan yeni yol arkadaşları lazım. AK Parti'de görev farklığı bir bayrak yarışıdır. Yeni arkadaşlarımızla saflarımızı sıklaştırarak devam edeceğiz.

Biz asla, "10 dönüm bostan, yan gel Osman" anlayışı içerisinde olmak. Hep daha çok çalışmamız, daha çok üretmemiz gerektiğinin şuuruyla hareket ettik. 2019 için de aynı şekilde çalışacağız.

"ÖNCE İŞÇİLERİNİZ HAKKINI VERİN"

Bu vebalin üzerinde, şehitlerimize ve gazilerimize vefa borcumuz oluşmuştur. Allah'ın yardımıyla bu görevimizi hakkıyla yerine getireceğiz. Biz bu yoldan dönmeyeceğiz. Varsın birileri ülkesinin değil, terör örgütlerinin yanında bulunsunlar. Önce siz İzmir Belediyesi'ndeki, Şişli Belediyesi'ndeki işçilerinizin hakkını verin. Daha bunları halledemiyorsun, gidip Türkiye'yi Almanya'ya yakıntı ediyorsun. Türkiye'de güvenlik yok diyorsun, günlerce yürüyorsun. Bunu sana, bu güvenliği sana kim sağladı. Yalancının mumu yatsıya kadar, onunki daha erken sönecek. 

Silahımız mı yok? yaparız. Uçağımız mı yok? yaparız. İnanın bunların hepsi kolay. Savunmada dışa bağımlılık yüzde 80'den yüzde 40 düzeyine indi. Üstelik bu tamamiyle el yordamı, bilek ve zihin gücüyle ele geçirdiğimiz bir muvaffakiyet. Yeter ki biz birbirimize dayanalım. Birbirimizin arkasından asla konuşmayacağız değil mi? Aman buna dikkat!

(Rabia işareti) Kılıçdaroğlu öğrenmemiş bunu, bunu bir terör örgütünün işareti olarak görüyor. Bak sana öğreteyim; Tek vatan, tek devlet, tek millet, tek bayrak..

erdoğan cumhurbaşkanı ısparta haberleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu