Maçka'da Terör Saldırısı

Trabzon'un Maçka ilçesinde 15 Yaşındaki bir genç ve bir astsubayın şehit edildiği hain saldırıyı gerçekleştiren teröristler tespit edildi. Grubun başında "Türk Tarık" ve "Cudi Zaza" kod adlı PKK'lı teröristler bulunuyor.

Maçka'da Terör Saldırısı
Maçka'da Terör Saldırısı Seyfullah
Bu içerik 696 kez okundu.

Maçka ilçesi kırsal bölgesinde bir sivil bir asker olmak üzere 2 kişinin şehit edildiği ve bir güvenlik görevlisinin de yaralandığı alçak saldırıyı gerçekleştiren terörist gruplar tespit edildi. Son yıllarda Doğu Karadeniz Bölgesi'nde hain terör saldırılarını artıran örgüt PKK'nın bölgede sorumluları olduğu biliniyor. Bu grupların en başında "Türk Tarık" koda adı ile bilinen Barış Öner ve "Cudi Zaza" kod adı ile bilinen Mehmet Yakışır bulunuyor.

Teröristin Başına 1 Milyon TL Ödül Koyulmuş

Aranan teröristler listesinde yeşil liste olarak bilinen liste de en başta yer alan 'Türk Tarık' kod adlı terörist Artvin'in Şavşat ilçesi nüfusuna kayıtlı bulunuyor. Yeşil listede aranan teröristin başına 1 milyon TL ödül konulmuş ancak yakalanamamıştı. Barış Öner 2016 yılında 25 Ağustos tarihinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Artvin ziyaretleri esnasında Şavşat ilçesi karayolunda konvoyuna yapılan saldırıyı bizzat düzenlediği ve saldırı emrini verdiği biliniyor. Bu olaydan bir yıl sonra bu kanlı eylemle 2 şehit ve 1 güvenlik görevlisinin yaralandığı terör eyleminde rol oynadığı belirtiliyor.

15 Yaşında Şehit Oldu

Trabzon'un Maçka ilçesinde meydana gelen terör saldırısında Vazelon kırsalında bulunan bir evden erzak çalan teröristlerin ateş açması sonucu bir astsubayın şehit olduğu ve iki askerin yaralandığı öğrenilmişti. Saldırının üzerinden birkaç saat sonra acı gerçek ortaya çıktı. Teröristlerce açılan ateş sonucu 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün şehit olduğu ortaya çıktı. Şehidin bölgede yaşayan çocuk yaştaki Eren Bülbül olması acıyı daha da katladı. Olaydaki bir diğer şehit ise Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik olmuştur.

Maçka Terör Eren Bülbül
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu