Mehmet işler; Booking tekrar açılmalı

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, online otel rezervasyon portalı...

Mehmet işler; Booking tekrar açılmalı
Mehmet işler; Booking tekrar açılmalı Seyfullah
Bu içerik 773 kez okundu.

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, Booking.com'un kapatılması konusunda yaptığı yazılı izahta booking.com'un faaliyetlerinin durdurulmasının online pazardaki balansları bozduğunu, bu portaldan boşalan alana emin olmayan, tüketiciyi aldatmaya yönelik ve iyi niyeti suistimal eden web sitelerinin girdiğini ileri sürdü.

Mağduriyetlerin her geçen gün arttığını, bu alanda bir an önce mevzuat tertip etmesi yapılması gerektiğini vurgulayan İşler, izahında şu ifadelere yer verdi:

 "BOOKİNG.COM'UN TÜRKİYE İLE ÜST DÜZEYDE MÜZAKERE TALEBİ VAR"  

BAKANDAN BOOKİNG.COM İZAHI! "Bu platform tüketici ile satıcıyı aracısız bir araya getiriyordu, sektörde dengeler heyetmişti.

Ancak yasakçı bir anlayışla yapılan teşebbüs, anlık ve beklenmedik bu gelişme balansları bozdu. Biz de booking.com'un vergi yükümlüsü olmasından, vergi vermesinden yanayız. Online dünyaya ait mevzuatın bir an önce tertip etmesi ve pazarın kontrol altına alınması, güvenilir markaların Türkiye pazarında olmasının sağlanması gerekli.

Sayın Ekonomi Bakanımız'dan, Kültür ve Turizm Bakanımız'dan ricamız booking.com yetkilileri ile bir araya gelmeleri. Onların vergi yükümlüsü olmasının, vergi ödemesinin sağlanması ve bizim de iş yapma talihimiz ve ortamının tekrardan sağlanması gerekiyor"

booking rezervasyon otel
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor