Dembele kadro dışı kaldı!

Barcelona'yla izinsiz olarak görüştüğü iddia edilen ve antrenmanlara katılmayan Ousmane Dembele, Borussia Dortmund...

Dembele kadro dışı kaldı!
Dembele kadro dışı kaldı! Seyfullah
Bu içerik 541 kez okundu.

PSG, Neymar'ı 222 milyon Euro'ya transfer ederek yalnızca rekor kırmış olmadı, bir hayli kulübe tesir etti. Brezilyalı yıldızın yerini doldurmak isteyen Barcelona Liverpool'dan Philippe Coutinho ve ve Borussia Dortmund'dan Ousmane Dembele için teşebbüslere başladı.

Katalan ekibinin Borussia Dortmund'a yaptığı 100 milyon Euro'luk öneri reddedilmiş ve sarı-siyahlıların idare heyeti başkanı Hans-Joachim Watzke, "Dembele'nin günümüz transfer piyasasında daha fazla edeceğini düşünüyoruz." ifadelerini kullanıştı.

Almanya medyanından Bild, Oscar Grau ve Raul Sanllehi, Dortmund yöneticilerini ikna etmek için Almanya'ya gitti. Dembele'yi Barcelona'ya götürmek için masaya oturan idarecilerden Sanllehi, İspanya'da "pazarlık uzmanı" lakabıyla tanınıyor. Sanllehi, bundan 4 sene önce Real Madrid'in de almak için yoğun gayret harcadığı Neymar'ı Katalan ekibine kazandıran isimdi.

 

Dortmund'un sportif direktörü Michael Zorc yaptığı izahta "Dembele idmana maksatlı olarak katılmadı zira bir sonraki adım için kararını vermiş vaziyette. Bu kötü davranış, kuşkusuz cezasız kalamazdı." demişti. Bu izahtan sadece birkaç gün sonra vaziyette bir farklık olmayınca Dembele'nin müddetsiz olarak kadro dışı bırakıldığı izah etti.

Barcelona'dan ayrılık sürecinde Neymar'ın idmanda takım arkadaşıyla dövüş etmesi ve idmanı ayrılması, Katalan ekibi tarafından PSG'nin oyuncunun kafasını karıştırmasının nedeni olarak görülmüştü. Barcelona'nın da benzer bir vaziyette kalması dış medyada tenkitlere kapı araladı

 

dembele barcelona dortmunt
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu