Burak yılmaz maçtan sonra önemli açıklamalarda bulundu!

Atiker Konyaspor maçında attığı 2 golle Trabzonspor'un galibiyetinde önemli rol oynayan Burak Yılmaz, karşılaşma...

Burak yılmaz maçtan sonra önemli açıklamalarda bulundu!
Burak yılmaz maçtan sonra önemli açıklamalarda bulundu! Seyfullah
Bu içerik 598 kez okundu.

Trabzonspor'a dönen Burak Yılmaz, 2 gol attığı Atiker Konyaspor mücadeleninden sonra izahlar yaptı.

Ulusal futbolcu karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa yaptığı izahta "Bana kulübüm öyle bir organizasyon tertip etti ki, beni o kadar güzel ağırladılar, karşıladılar ki ister istemez üzerimde baskı oluştu." diyen Burak Yılmaz, "Baskı kimi futbolculara kötü tesir eder; fakat baskıyla her vakit iyi performans gösterdim. Bu sevgiye bu özveriye karşılık vermem gerekiyordu. Allah'ıma şükürler olsun golleri attım.

Taraftarlara, kulübe, sayın başkana teşekkür ediyorum. Çok zor bir transferdi. Hem idare hem ben çok büyük fedekarlık yaptık" ifadelerini kullandı. Bir mücadeleyle her şeyin bitmediğini kaydeden Burak Yılmaz, "Santrafor için gol ekmek ve su gibidir. Bu haftaya iyi geçireceğiz." dedi. Burak Yılmaz, "Maça ilk çıktığında ne düşündün?" suali üzerine "Benim için mücadele öğlen başladı. Hem hocam hem teknik ekip benim için bir video hazırladı.

Daha önceki günlerdeki görüntülirimi izledim. Stadyumda bu atmosferi ve ambiansı görünce neden bazı şeyleri kazanamayalım diye düşündüm. Şu anda takım daha form tutmadı. Bu vaziyette kazanmak çok ehemmiyetli. 5-6 hafta sonra form tuttuğumuzda sonuçlar gelecektir. Sezon başında kazanacağımız goller çok ehemmiyetliydi. Takım arkadaşlarım çok güzel jestler yaptılar. Trabzonspor yalnızca Burak Yılmaz'dan ibaret değildir. Genç ve deneyimli oyuncular var.

Hep beraber daha yukarılara çıkacağız." diye konuştu.Burak Yılmaz, "Avni Aker benim için çok farklıydı. çok büyük başarılar kazandık. Oraya gidiş, o içten hanelerin arasından oraya gitmek benim için çok ehemmiyetliydi. Burası bambaşka bir yer. 2010-11'den söz ediyoruz. İşte öyle bir ambians vardı. Bugün ihtiyaç duyulan performansı gösteremedik ama taraftarımız maçı kazandı. Onlar bizi sezon sonuna kadar desteklesinler" sözleriyle taraftardan destek istedi. Önceden Trabzonspor'da Selçuk'la uyum içinde oynadıklarının anımsadılma üzerine de Burak Yılmaz, "Yusuf Yazıcı, çok ekstra ve özel bir oyuncu. Öteki Yusuf da öyle. Kadroda başka genç ve kaliteli oyuncular da var. Yusuf çok kabiliyetli olduğu kadar çok da güzel bir insan.

Oyunumuz da iyi olacaktır. Hocamız da idaremiz de onun üzerine çok düşüyor. Yusuf, hem kendisine hem bana hem Türk futboluna çok yararlı olacaktır." diyerek genç futbolcuyu övdü. "Sezon sonu için gol tahminin var mı?" sualine ise Burak Yılmaz, "Yok" diyerek cevap verdi.

burak yılmaz burak yılmaz trabzonspor spor haberleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor