Trump'a sert eleştiri! Faşist

ABD Başkanı Donald Trump, göçmenlere yaptıklarıyla ilgili suçlanan eski Maricopa County Şerifi Joe Arpaio'ya övgü dolu...

Trump'a sert eleştiri! Faşist
Trump'a sert eleştiri! Faşist Seyfullah
Bu içerik 647 kez okundu.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'nin güneyinde dokümansız muhacirlere yaptıklarıyla isminden söz ettiren ve "AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'nin en sert Şerifi" olarak milli bir üne kavuşan Joe Arpaio'ya AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Donald Trump'dan destek geldi.

"O BÜYÜK BİR AMERİKAN VATANPERVERİ"

Trump, Arpaio konusunda, "Yasaya aykırı göçle mücadelede çok şey yaptı. O büyük bir Amerikan vatanperveri. Ona olanları görmekten nefret ediyorum." şeklinde konuşurken "Yasaya aykırı göçle alakalı Şerif Joe'dan daha fazla şey yapmış olan mahalli kolluk kuvveti var mı?" diye konuştu.

2016 seneyin Ocak ayında Donald Trump'a desteğini izah eden Joe Arpaio'nun affı için ise Trump, "Hemen bunu yapabilirim, belki bu hafta başında. Bu konuyu ciddi olarak düşünüyorum "diye konuştu.

"O BİR FAŞİST" AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Donald Trump, prangalı hapishaneleri hayata geçiren ve güneyden gelen vesikasız muhacir mahkumlara zulüm ettiği gerekçesiyle suçlu bulunan daha önceki Maricopa County Şerifi Joe Arpaio'yu bağışlamayı ciddi olarak düşünmesi üzerine bir twitter kullanıcı tarafından tenkit edildi.

 

donald trump abd abd haberleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu