Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor?

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? sorusuna yanıt geldi. Peki, Kurban Bayramı tatili kaç gün? Bayram tatili 10 gün...

Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor?
Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor? Seyfullah
Bu içerik 860 kez okundu.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta pozitif sinyali vermiş ve "Şu anda tabii Hükümet, bu 10 günü programına aldı, çalışıyor. Şayet önünde ve arkasında vaziyet gerçekten müsaitse turizm açısından isabetli olur ve gerek iç turizmde, gerekse dış turizm açısından şu anda hareketlenen turizm -sözgelimi bugün itibarıyla Antalya yüzde 80'i doluluk oranı itibarıyla yakalamış durumda- bu da turizm sektöründeki açığımızı süratle kapama fırsatını verir. Öyle zannediyorum ki salı günü Bakanlar Heyetimiz var. Bunu Cumhurbaşkanlığı'nda yapacağız. Hayırlı bir adım olur diye düşünüyorum" demişti.

HANGİ TARİHLER TATİL OLACAKKurban Bayramı bu yıl 1-4 Eylül tarihlerine eşit geliyor. 31 Ağustos ise arife günü. 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın da resmi tatil olması sebebi ile Kurban Bayramı normalde 6 güne çıkıyordu. Kabine sonrası izah yapan Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "Emekli aylıkları bayram öncesinde ödenecek.

Kara Yolları ve Genel Müdürlüğü'nün denetimde olan oto yollar bayram tatili müddetince fiyatsız olacak."

 

28 - 29 Ağustos'u da Kurban Bayramı tatiline dahil eden hükümet böylelikle 26-27 Ağustos hafta sonu da dahil olmak üzere toplam 10 günlük Kurban Bayramı tatiline müsaade etmiş oldu.

kurban bayramı bayram haberler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu