Hindistan'daki mavi köpeklerin sırrı ne ?

Hindistan'ın Mumbai şehrindeki sokaklarda görülen mavi köpekler yerel halk arasında endişeye yol açtı

Hindistan'daki mavi köpeklerin sırrı ne ?
Hindistan'daki mavi köpeklerin sırrı ne ? Seyfullah
Bu içerik 864 kez okundu.

Hindistan'da sokaklarda görülen mavi köpekler dikkat çekiyor.

Kasadi Nehri’nden su içtikten sonra kürklerinin beyaz bölgelerinin maviye döndüğü belirleyen köpeklerin, endüstriyel atıklardan zehirlenmiş olabileceğinden kuşku ediliyor.

Kirlilik oranı olması şart olan düzeyden 13 kat daha fazla düzeye çıkan Kasadi Nehri'nde, köpeklerin nehir çevreninde yiyecek ararken nehrin suyundan içtikleri ve renklerinin değiştiği düşünülüyor.

Hayvan hakları müdafaa edicileri tarafından etraftaki fabrika atıklarının nehre karıştığı belirlerken, Mumbai sakinleri nehirdeki kirlilik düzeyinin azaltılması için yetkililerin harekete geçmesini bekliyor.

5 KÖPEK BELİRLEDİK

 

Mumbai Hayvan hakları müdafaa edicilerinden Arati Chauhan, “Köpeklerin kürklerindeki beyaz yerlerin maviye dönmesi hepimizi şoke etti. Şimdiye kadar mavi renkli 5 köpek saptadık. Bunun üzerine kirlilik kontrol heyeti ile, bu bölgedeki fabrikaları incelemeye almaları ile ilgili iletişime geçtik” diye konuştu.

[img height="403" width="441" class="imgFluid resizedImage" src="https://haberdin.com/uploads/1601244_7558e6acdec545689580f448ee3380a2.jpg" title="" alt="" veri-mce-src="https://haberdin.com/../uploads/1601244_7558e6acdec545689580f448ee3380a2.jpg">

Maharashtra Kirlilik Kontrol Heyeti azası Anil Mohekar ise, "atıkları suya bırakmanın illegal olduğunu ve mesul kişilerin cezalandırılacağının sözünü verdiğini" söyledi. 

mavi köpek mavi köpekler hindistan haber
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu