Bayram Zamanında Çalışan İşçilere İki İkramiye Birden

Özel sektörde olan firmalar bayram zamanında çalışanlar için, 5.5 günlük mesai ücreti ödeyecek. Çalışanlara bugünler için çift yevmiye birden ödenecek.

Bayram Zamanında Çalışan İşçilere İki İkramiye Birden
Bayram Zamanında Çalışan İşçilere İki İkramiye Birden Seyfullah
Bu içerik 3940 kez okundu.

Bu sene 30 Ağustos Zafer Bayramı ile Kurban Bayramı tatili üst üste geldi. Hükümet bu durum karşısında, 28 ile 29 Ağustos tarihlerini tam gün, 31 Ağustos tarihini ise yarım gün idari izin olarak tatil yaptı ve çalışanlara 10 gün tatil izni vermiş oldu. Fakat bu durum özel sektörde çalışanlar için geçerli bir durum değildir. Özel sektörde çalışanlar 2.5 günlük yıllık izinlerini kullanmak isterlerse tatillerini 10 güne uzatabilirler. 10 günlük dönem içerisinde çalışırlarsa 5.5 günlük çalışma mesai karşılıklarını alabilecekler.

2000 TL'lik Maaşa 366 TL Verilecek

Resmi tatil zamanlarında çalışılmadığı zaman maaş konusunda hiçbir kesinti yapılmamaktadır. Ayrıca tatil günleri içerisinde çalışanların ekstra yevmiye almaları da söz konusudur. Aylık maaşı 2000 TL olan bir çalışan tatil sürecinde 5.5 gün çalışırsa 366 TL yevmiye karşılığını almış olur.

 

Memurlar ile ilgili bir açıklama gelmezken resmi tatillerin 10 gün uzatılması da onlar için bir avantaj oldugu dile getirildi

Bayram İşçilere İki İkramiye İşçi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Hadise’nin Sahibi Olduğu Mekan Cep Yakıyor
Hadise’nin Sahibi Olduğu Mekan Cep Yakıyor