Kurban bayramında hava nasıl olacak ?

Bayram tatilinin 10 gün olmasının ardından tatile çıkacak olanlar bayramda havanın nasıl olacagını merak ediyor. İşte bayram için hava durumu tahminleri.

Kurban bayramında hava nasıl olacak ?
Kurban bayramında hava nasıl olacak ? Seyfullah
Bu içerik 559 kez okundu.

Hükümetin aldığı karar doğrultusunda 10 gün olarak belirlenen kurban bayramı tatili okulların tatil olması nedeniyle eğitimi etkilemesede kamuda ve özel sektörde görev yapan milyonlarca yurttaşı yakından ilgilendiriyor. Bilhassa memurların dört gözle beklediği kurban bayramı tatili tasarıları yapıldı. Tatil tasarısı için şuana kadar herşey güzel gidiyor gözüksede tatilcileri etkileyebilecek bir diğer etken ise hava vaziyet yaz ayını yaşadığımız şu günlerde hemen hemen kavurucu sıcaklar ara vermeden devam ediyor. Hava durumu her ne kadar bunaltıcı derecelere ulaşsada tatil tasarıları yapıldığında bu sıcaklık derecelerine göre tasarılar yapılır.

Geçtiğimiz haftalarda İstanbul ve etrafında olan dolu muafiyeti sebebiyle bayram tatili öncesi en büyük mesele olarak hava koşullarında yaşanacak negatiflik olarak görülüyor. 10 günlük tatilde deniz, kum, güneş hayali kuran tatilcilerin korkulu düşü yağmur ve kapalı havanın ise yaşanıp yaşanmayacağı konusu merak ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kurban Bayramı müddetince yurt genelinde yağış beklenmediğini ve bütün bölgelerin parçalı ve az bulutlu geçeceğini izah etti. MGM, havaların ülke genelinde mevsim normallerinin 3 ila 6 derece üstünde izleyeceğini belirtti.

 

BAYRAMDA BÜYÜK İLLERİMİZDE HAVA DURUMU

İstanbul: 33

Ankara: 33

İzmir: 36

Bursa: 34

Adana: 35

Antalya: 35

Gaziantep: 34

Kayseri: 32

Konya: 32

Mersin: 34


bayramda hava durumu bayramda hava nasıl bayram haberleri haberler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu