Eskişehir'deki berberden 17 ağustos uygulaması!

Eskişehir'de, depremzede berber 38 yaşındaki Ömer Faruk Akceylan, Marmara Depremi'nin 18'inci yılında kimsesiz...

Eskişehir'deki berberden 17 ağustos uygulaması!
Eskişehir'deki berberden 17 ağustos uygulaması! Seyfullah
Bu içerik 589 kez okundu.

Eskişehir'de, depremzede berber 38 yaşında olan Ömer Faruk Akceylan, Marmara Depremi'nin 18'inci seneninde kimsesiz çocukları fiyatsız tıraş etti.

 KANDİLLİ'DEN KORKUTAN İZAH! "7'NİN ÜZERİNDE BİR ZELZELE OLACAK" DHA'nın haberine göre, Türkiye'yi yasa boğan 17 Ağustos 1999 Marmara Zelzelesi esnasında Kocaeli'nin Gölcük Kazası'nde oturan, hanesi ve berber dükkanı yıkılınca Eskişehir'e gelen Ömer Faruk Akceylan, burada açtıkları berber dükkanına '17 Ağustos' ismini verdi.

İstiklal Semti'ndeki berber dükkanının önüne '17 Ağustos 1999 zelzelenini unutturmayacağız' yazısını da asan Ömer Faruk Akceylan, 17 Ağustos tarihlerinde ananesel hale getirdiği fiyatsız tıraş uygulamasını bu sene da sürdürdü.İHH Beşeri Yardım Vakfı Eskişehir Temsilciliği işbirliğiyle geçen sene 17 Ağustos'ta kimsesiz çocukların fiyatsız tıraşlarını yaptıklarını belirten Ömer Faruk Akceylan, bu sene da yeniden kimsesiz çocukları tıraş ettiklerini söyledi.

Akceylan şöyle konuştu;"Depremde ailemle birlikte Gölcük'ün İhsaniye Beldesindeydik. Biz de 45 saniyeyi binamızda yaşadık. Oturduğumuz binanın içerisinden sağ kurtulduk. Depremde babamın kolu kırıldı. Akrabalarımız olduğu için yer sarsıntısı sonrası babamın rehabilitasyonu için Eskişehir'e geldik. Çok zor günlerdi. Allah kimseye bir daha böyle şeyleri yaşatmasın. 18 seneden beri fiyatsız tıraş yapıyoruz. 18 senedir yaptığımız fiyatsız tıraşların emeli 17 Ağustos depremini unutturmamak. Geçen sene ve bu sene babasız çocukları fiyatsız tıraş ediyoruz. Babasız çocuklardan zaman kaldığı takdirde gelen diğer müşterilerimizi de fiyatsız tıraş edeceğiz."

eskişehir berber deprem haberleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu