Kurban Bayramı Öncesi Hız Cezası

Uzun süredir vatandaşın merak ettiği yeni hız cezsı ile yükümlülükler açıklandı. Emniyet genel müdürlüğünün açıklamalarına göre ortalama hız cezası ile ilgili kafalarda soru işareti oluşmasına gerek yok.

Kurban Bayramı Öncesi Hız Cezası
Kurban Bayramı Öncesi Hız Cezası Seyfullah
Bu içerik 2571 kez okundu.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan beyanatta, Karayolları ve de Emniyetin Genel Müdürlüğünün ortaklaşa imzaladığı yeni uygulama ile ilgili açıklamalar yer aldı. Yayınlanan yeni hız cezası protokolünde, Yalova- İstanbul- Bursa hariç tüm HGS noktalarında geçerli olan ve yeni yeni vatandaşların fark ettiği, Türkiye genelinde uygulanan bir uygulama olduğuna değinildi. 1 Temmuz itibari ile yürürlüğe giren ortalama hız cezası uygulaması Bütün Türkiye çapında yürürlüğe girdi.

Sürücülerin Kafası Karışık

Ortalama hız cezalarının sürücülere ulaşmaya başlaması ile birlikte hangi noktada, neden ceza aldıklarını anlamakta zorluk çeken vatandaşların kafa karışıklığı devam ediyor. Son günlerde yapılan tatil planlarına resmen, otoyol ve geçişlerde yenilmesi muhtemel olan cezalar damgasını vurdu. Vatandaşların kafa karışlığına sebep olan asıl nokta ise; araçları ile seyir halindeyken kendilerine kesilen cezaların neye göre kesildiği. Vatandaş, tam olarak hız cezalarını, ortalama hız ceza yönetmeliğine göre mi, yoksa kullandıkları aracın cinsine göre mi aldıkları bilmediklerini dile getiriyor. Ancak Emniyet Genel Müdürlüğünün bahsi geçen açıklamasında yer alan beyanlara göre cezalar, Trafik Yönetmeliğinde yer alan 100. Madde esas alınarak uygulanıyor. Araçların cinsleri esas alınıp, ortalama hızları hesaplandıktan sonra ceza uygulaması vatandaşa yansıtılıyor.

Kurban Bayramı Öncesi Hız Cezası Kurban Bayramı Trafik Cezası Trafik Hız Hız Cezası
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu