Erdoğan; Eğer racon kesilecekse ben bizzat keserim!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sosyal medya hesapları veya kimi köşe yazarları üzerinden başlatılan tartışmalarda, birilerinin şahsımın adına adeta racon kestiği anlaşılıyor. Eğer racon kesilecekse bu raconu bizzat kendim keserim." dedi.

Erdoğan; Eğer racon kesilecekse ben bizzat keserim!
Erdoğan; Eğer racon kesilecekse ben bizzat keserim! Seyfullah
Bu içerik 660 kez okundu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Haliç Kurultay Merkezi'nde tertip eden Genişletilmiş Şehir Müracaat etme Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "Sorumluluğumuz tüm Türkiye'yi, tüm bölgeyi, tüm dünyayı içine alacak şekilde genişlerken, İstanbul en büyük enerji ve moral kaynağımız olmaya devam ediyor. Unutmayınız, İstanbul'da teklersek Türkiye'de tökezleriz. İstanbul'da metal yorgunluğu olursa Türkiye'de paslanırız. Buna karşılık İstanbul'da kıpırdanırsak Türkiye'de şahlanırız." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, "Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde İstanbul'da, küsuratları konuşmayacağım, yüzde 48'le büyükşehir belediye başkanlığı seçimini aldık. Hemen peşinden halk oylamasında bilindiği üzere İstanbul yüzde 48,65 oyla neticeyi verdi. Tabii biz İstanbul'u böyle görmek istemiyoruz. İstanbul, Türkiye vasatisinin altına düştüğü an, buna yanarız, buna üzülürüz. İstanbul, Türkiye vasatisinin altına düşmemeli, onun üstünde olmalı. Üstünde olduğu anda bir hayli şey değişir." diye konuştu.

 

Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

"İstanbul'u sağlam meblağsak Allah'ın müsaadesiyle Türkiye'de de dünyada da bizi yıkacak bir güç tanımıyoruz. Bunun için, 81 vilayetimizdeki örgütlerimizin tamamı elbette ehemmiyetlidir fakat İstanbul bir başka ehemmiyetlidir. Avrupa Birliği azası 28 ülkenin 20'sinden daha büyük vaziyette bulunan, tarihi ve coğrafi konumuyla benzersiz bir şehir olan İstanbul yalnızca Türkiye değil, bölgemiz ve dünya için de ehemmiyetlidir." 

"İdeal politikacı oturduğu koltuğa güç katandır"

"Soruyorum sizlere, bize böbür yakışır mı, bize gurur yakışır mı? Gurur Allah'a yakışır, bize değil. Bize ne oluyor ki afra tafra yapıyoruz. Bize ne oluyor ki koltuklardan güç almanın gayeti içerisine giriyoruz." ifadelerini kullanan Erdoğan, "İdeal politikacı oturduğu koltuktan güç alan değildir oraya güç katandır, bunu böyle bilmemiz gerekli." şeklinde konuştu.

Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

"Biz kendimizi yenilediğimiz ölçüde ülkemizin politikanını, ekonomisini, dış siyasetini, güvenliğini, yatırımlarını daha da ileriye taşıyabiliriz. Bayrak yarışı olan hizmet nöbetini İstanbul'da da yeni arkadaşlarımızla güçlendirerek sürdürmekte kararlıyız."

"Şayet racon kesilecekse, bu raconu bizzat kendim keserim"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ara ara kamuoyunda, medyada, partimiz içinde netlikle arzu ve onamadığım tartışmaların yaşandığına tanık oluyoruz." diyerek şöyle konuştu:

"Çoğunlukla sosyal medya hesapları veya bir takım köşe yazarları üzerinden başlatılan bu tartışmalarda, birilerinin şahsımın hesabına sanki racon kestiği, herkese ayar vermeye çalıştığı anlaşılıyor. Burada bir sefer daha açık ve net olarak dile getiriyorum; benim, milletimle, partimle paylaşacağım bir düşüncem, bir önerim, bir hissiyatım varsa, bunun yolları bellidir. Kimsenin racon kesmesine de ihtiyacım yoktur. Şayet racon kesilecekse, bu raconu bizzat kendim keserim. Bu da böyle bilinmeli."

 

"Kurultay sürecimizdeki değişim katiyen bir tasfiye değildir"

"Kurultay sürecimizde gerçekleştireceğimiz bu değişim katiyen bir tasfiye değildir. Bizim politika terbiyemizde vefa çok ehemmiyetlidir." diyen Erdoğan, "Ülkesine, şehrine, partisine hizmet etmiş hiçbir arkadaşımızın emeğini, çabanını, fedakarlığını unutmadık, unutmayacağız. Kendisi yolunu şaşırıp başka mecralara yönelmediği sürece her arkadaşımızın bizim gönlümüzde ve yanı başımızda yeri vardır." ifadelerini kullandı.

"Batı'yla ne konuşmamız gerekiyorsa dünyanın önünde konuşuyoruz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Parti örgütlerimizde yaptığımız toplantılarda, tüm milletimizin gözü önünde konuşuyor, tartışıyor, iletilerimizi dile getiriyoruz. Aynı şekilde dünya ve ülke sorunlarıyla alakalı konularda da gerektiği her vaziyette görüşlerimizi kamuoyuyla paylaşıyoruz. Batı'yla ne konuşmamız gerekiyorsa kapıların arkasında değil, milletin önünde, dünyanın önünde konuşuyoruz." dedi.

"Şahsım ve sözcülerim dışındaki izahların benimle alakası yoktur"

"Cumhurbaşkanlığıyla alakalı hususlarda Cumhurbaşkanlığı sözcümüz, hükümet sorunlarında Başbakanımız ve hükümet sözcümüz, partiyle alakalı konularda da parti sözcümüz şart olan izahları yapıyor." diyen Erdoğan, konuşmasında şunları kaydetti:

"Şahsımın ve sözcülerimin dışında yapılan hiçbir izahın benimle alakası yoktur, partimle alakası yoktur. 'Efendim şu köşe yazarı şöyle yazmış, şu köşe yazarı böyle yazmış, şu köşe yazarının işte Cumhurbaşkanı ile şöyle arkadaşlığı var'. Hiçbirisi beni bağlamaz. Bunlara da ihtiyacım yok. Ben zati konuşuyorum. Bunlara gerek yok ki. Ben derdimi anlatmaktan aciz de değilim, yeri geldiği vakit bunları anlatıyorum, anlatmaya da devam edeceğim. Hele hele başkalarının adına açılmış sosyal medya hesapları ve köşe yazıları gibi mecraları aracı kılma alışkanlığım netlikle bulunmuyor, bu da böyle biline."

 

"Türkiye düşmanı olan partilere sakın ha rey vermeyiniz"

Konuşmasında, Almanya'daki seçime de değinen Erdoğan, Biz de buradan iletimizi veriyoruz. Ne diyoruz, ya onlar o kampanyada Türkiye'ye böyle saldırdılar, yüklendiler de ben oradaki yurttaşlarımıza niye ileti vermeyeyim? Türkiye'den mesajımı veriyorum, ne diyorum; Türkiye düşmanı olan partilere sakın ha oy vermeyiniz, sakın. Türkiye arkadaşı olanlarla birlikte olun. Küçük partiymiş filan buna da bakmayın, verin. Onlara oyunuzu verin, onları büyütelim ve bu büyüklenenler, Türkiye'ye karşı bu şekilde saldıranlar, bu seçimde onların sandıkta bana göre bir tokat yemeleri lazım." şeklinde konuştu.

Erdoğan, "Şu anda ne diyorlar, diyorlar ki 'Bizim demokratik mücadelemize karışıyor.' Ne ilgisi var. Ben senin gibi kalkıp sizin bize yaptığınızı yapmıyoruz. Biz sadece yurttaşlarımıza Türkiye düşmanlarına sandıkta demokratik bir ders verin diyoruz, bu kadar." ifadelerini kullandı.

"Birilerinin şahsımın adına adeta racon kestiği, herkese ayar vermeye çalıştığı anlaşılıyor. Kimsenin racon kesmesine ihtiyacım yoktur. Şayet racon kesilecekse, bu raconu bizzat kendim keserim." diye konuştu

erdoğan racon kesmek son dakika cumhurbaşkanı racon
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor