PKK'nın bölge sorumlusu van'da öldürüldü!

Van'ın Gürpınar ilçesinde dün etkisiz hale getirilen 4 PKK'lı teröristten birinin örgütün sözde Özalp, Saray ve Başkale...

PKK'nın bölge sorumlusu van'da öldürüldü!
PKK'nın bölge sorumlusu van'da öldürüldü! Seyfullah
Bu içerik 627 kez okundu.

Van'ın Gürpınar kazasında bir gün evvel tesirsiz hale kazançlan 4 bölücü terör örgütü üyeninden birinin örgütün sözde Özalp, Saray ve Başkale sorumlusu olduğu ortaya çıktı.

Kazanın kırsalında saldırı hazırlığında olan PKK'lı 4 teröristin tesirsiz hale getirildiği hava harekatı sonrası operasyon görüntüleri medyayla paylaşıldı.

Görüntülerde, Van Şehir Jandarma Komutanlığı ekiplerinin helikopterle operasyon bölgesine hareket etmesi, bölgedeki arama tarama faaliyeti ile ele geçirilen silah ve mühimmatlar görülüyor.

Saldırı hazırlığındaki teröristlere yönelik gerçekleştirilen operasyon sonrasında bölgede çalışma yürüten güvenlik güçlerince alınan kayıtta, hava harekatında kullanıldığı belirlenen, üzerinde "İyiki varsın Eren, ruhun şad olsun" yazılı mühimmat parçaları da bulunuyor. 

Görüntülerde ayrı olarak operasyon sonrası helikopterle birliklerine dönen askerlerin, komutanları tarafından karşılanması da bulunuyor.

SÖZDE BÖLGE SORUMLUSU DA TESİRSİZ HALE GETİRİLDİGüvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, operasyonda tesirsiz hale kazançlan 4 PKK'lı teröristten birinin örgütün sözde Özalp, Saray ve Başkale sorumlusu "Aras" kod isimli M.E. olduğu belirlendi.Bölgede operasyonların sürdüğü öğrenildi.

TERÖRİSTLER 3 SALDIRININ FAİLİ ÇIKTI

İçişleri Bakanlığınca bir gün önce yapılan izahta öldürülen 4 teröristin geçen sene AK Parti Özalp Kaza Başkan Yardımcısı Aydın Muştu, geçen ay da AK Parti Özalp Kaza Başkan Yardımcısı Aydın Ahi'nin şehit edilmeleri ile 15 Ağustos'ta Van Başkale Jandarma Komutanlığına yapılan silahlı saldırıda Esmanur Şengüller'in yaralanması olaylarının faili olduğu duyurulmuştu.

Operasyonda 2 M-16 piyade tüfeği, bir kalaşnikof piyade tüfeği, bir RPG-7 bazuka, bir silah, 320 M-16 piyade tüfeği fişeği, 5 RPG-7 roketatar mühimmatı, 8 el bombası, bir araç telsizi, bir gece görüş dürbünü, bir kamera, bir güneş oturumu ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçirilmişti.

pkk terör pkk elebaşı haber
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu