Sigorta Şirketlerinden SMS'li dolu uyarısı

2 fırtınada 600 milyon hasar ödemesi yapan sigorta şirketleri SMS ile uyarı yaptı. Şirketler can güvenliğinin yanı sıra...

Sigorta Şirketlerinden SMS'li dolu uyarısı
Sigorta Şirketlerinden SMS'li dolu uyarısı Seyfullah
Bu içerik 771 kez okundu.

Sigorta şirketleri son 2 fırtınada takriben 600 milyon liralık bir fatura ile karşılaşınca çareyi evvelce ikaz sisteminde buldu. Gazete Habertürk'ten Rahim Ak'ın haberine göre; İstanbul’da bugün beklenen fırtına ve dolu öncesi şirketler müşterilerine “İstanbul’da yarın sabah itibarıyla kuvvetli yağış beklenmektedir. Olası su baskını, su baskın ve dolu tehlikesine karşı ihtiyaç duyulan önlemleri alabilmeniz için bilgilerinize sunarız” muhtevasıyla bir ileti paylaştı. İletisi hemen hemen tüm sigorta şirketleri müşterilerine gönderdi.

HASAR ÖDEMESİNİ ENGELLEMEZ

Sigorta şirketleri bu uyarıyı kendileri açısından fazla hasar ödememek için yaptı. Diğer yandan dolu ve sel ciddi hayati tehlike yarattığı için müşterilerin dikkatli olması sağlanıyor. Ancak uyarıya karşın şayet dolu yağar ve hasar alana gelirse olan hasarı yeniden sigorta şirketi ödemek zorunda. Başka bir deyişle SMS ile yapılan bu uyarılar hasar ödenmemesini sağlamıyor.

yağmur dolu hava durumu haber
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Hadise’nin Sahibi Olduğu Mekan Cep Yakıyor
Hadise’nin Sahibi Olduğu Mekan Cep Yakıyor