İstanbulda yağmur başladı! Sel uyarıları yapıldı

İstanbul için tüm belediyeler ve sigorta şirketleri şiddetli yağış dolu ve sel uyarıları yaptı.

İstanbulda yağmur başladı! Sel uyarıları yapıldı
İstanbulda yağmur başladı! Sel uyarıları yapıldı Seyfullah
Bu içerik 622 kez okundu.

İstanbul için sel uyarısı!

İstanbulun bağlı oldugu ilçelerden belediyerler ve sigorta şirketleri kuvvetli ve sağanak yagmur için uyarı mesajları gönderdi. Gönderilen mesajlarda afet koordinasyon merkezinin numaraları paylaşılırken, insanların sel durumunda neler yapmaları gerektiğide anlatıldı.
Yağışın 2 gün boyunca sürmesi beklenirken, an itibari ile avrupa yakası ile anadolu yakasında yağmur başladı. Vapur seferlerinin şuan için olması gerektiği gibi devam ettiği belirtilirken, sağanak yağış durumunda seferlerin iptal olabileceği bilgisi verildi. Atatürk havalimanı ve Sabiha gökçen havalimanı çalışanlarıda sel ve şiddetli rüzgar için hazır durumda beklemektedir. Uçuşların aksamadığı belirtilirken, şiddetli rüzgarlarda uçakların rötar yapabileceğide öğrenildi.

SEL UYARILARI DİKKATE ALINMALI

Sigorta şirketlerinin SMS'lerinde vurgulayarak belirttiği sel uyarıları için yapılması gerekenler araçlarını kapalı otoparklara almaları ve alt dairelerde oturanların ise kapı ve camlarını destekleyecek şekilde kapatılması önerildi.

İstanbul’da sıcaklık gün süresince 23 derece olması bekleniliyor. Kuvvetli sağanak yağış en çok 12:00 ila 18:00 saatleri arası yağacak. Nem oranında Pazartesi gününe oranla yükseliş gözüküyor: Yüzde 72. Rüzgar saatte 23 kilometre hızda esiyor. Yağmurun akşam saatlerinde kesilmesi bekleniliyor.

yağmur sel sağanak yağış istanbul hava durumu hava duırumu sel haberleri haber
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu