Sağlık Kurumları Birleştiriliyor

2011 yılında hükümet tarafından yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname ile sağlık kurumları için üçlü bir yapı uygulanmaya başlanmıştı, bu yapıda; Kamu hastaneleri Genel Sekreterliği, Halk Sağlığı Kurumu ve Sağlık müdürlükleri mevcuttu, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği satın almalarda yetkili Kurumdu birçok müdürlük oluşturuldu bu durum sistemin yönetilmesini zorlaştırmaya başladı ve kurumların birleştirilmesine karar verildi.

Sağlık Kurumları Birleştiriliyor
Sağlık Kurumları Birleştiriliyor Seyfullah
Bu içerik 2585 kez okundu.

Koordinasyonsuzluk Oluştu

Üç ayrı kurum olması ve Kurumlarda oluşan çok başlılık işlemlerde koordinasyon sorunu oluşmasına neden oldu. Yetki karmaşası ve kurumların verdiği kararlarda yaşanan uyumsuzlukların işlerin aksamasına neden olması sonucunda 6 yıl önce oluşturulan sistem den vazgeçildi. Sistemde yaşanan tıkanıklığa hükümet müdahale etti ve Sağlık bakanı Mehmet Müezzin oğlu sistemin 6 yıl önceki ne benzer bir yapıya dönüştürülmesi için çalışma yapıldığını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Talimat Verdi

Sitemde oluşan aksamalar cumhurbaşkanına iletildi, konu hakkında açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan: konu hakkında çalışma yapılması talimatı verdiğini ve bu konuda hazırlanan kanun tasarısının meclis çalışmaya başladıktan sonra verilecek ilk Kanun Hükmünde Kararname içinde yer alarak yasalaşacağını belirtti.

Sağlık Kurumları Birleştiriliyor Sağlık Kurumları Sağlık
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Hadise’nin Sahibi Olduğu Mekan Cep Yakıyor
Hadise’nin Sahibi Olduğu Mekan Cep Yakıyor