Amatör Spor Haberleri

Amatör ligler her ilde farklı farklı oynanmasına ve binlerce futbolcu ter akıtırken, amatör spor haberler basında fazlaca yer bulamıyor. Bunun haricinde, spor haberleri genellikle profesyoneller için dikkat çekiyor.

Amatör Spor Haberleri
Amatör Spor Haberleri Seyfullah
Bu içerik 588 kez okundu.

Amatör ligler her ilde farklı farklı oynanmasına ve binlerce futbolcu ter akıtırken, amatör spor haberler basında fazlaca yer bulamıyor. Bunun haricinde, spor haberleri genellikle profesyoneller için dikkat çekiyor.

 

Amatörlere Önem Verilecek

 

Basın önceki senelere oranla daha fazla dikkat çekici şekilde aslında haberlere yer verilmeye başlasa da, sadece futbol dalında değil, bir çok amatör sporda gerekli desteği alamıyor. Bu konuda okçuluk alanında aslında olimpiyatlarda yer almamıza rağmen, takım sporları anlamında okçuluğa gereken önemin verilmediği de bir aşikar olarak karşımızda duruyor.

 

Bunların yanı sıra, kano gibi ekip sporlarında da yaklaşımların olumsuz olması işi çok daha keyif düşürücü hale getiriyor.Spor haberleri arasında az önem verilen sporlardan biri olarak bilinen masa tenisi konusunda da, olimpiyatlarda madalyalı sporcularımızın olması dikkat çekiyor.

 

Amatör Sporlara Daha Fazla Destek

 

Yerel basınların etkisiyle amatör sporlara destek verilmesine rağmen, ulusal basın kanallarında bu tip sporlara çok az yer ayrılması amatör sporla uğraşanları da üzüyor.

 

Spor haberleri arasında görülmek aslında bu insanlar için çok önemli olmasa da, sponsorluklar ve reklam anlaşmaları anlamında önemli bir yer tutuyor. Kısacası sizler de amatör sporlarla uğraşanlardan biriyseniz, sponsor ve reklam bulmanın zor olduğunu da biliyorsunuzdur. Bundan sonra, daha da güçlü basın desteği sayesinde, amatör sporlar daha da iyi noktaya gelebilecektir. Türkiye'nin üç tarafı denizlerle çevrili, her yerde havuz var ama bir yüzücü çıkmıyor sorusunun da cevabı bu haberimizde sizlere sunulmuş oluyor. 

Kaynak: http://www.sportif54.com/

spor haberler spor haberleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Hadise’nin Sahibi Olduğu Mekan Cep Yakıyor
Hadise’nin Sahibi Olduğu Mekan Cep Yakıyor