Türk şirketi satın aldılar!

Yapı Kimyasalları ve Endüstriyel Yapıştırıcılar sektörünün İsviçre merkezli dünya lideri olan Sika grubunun Türkiye’de...

Türk şirketi satın aldılar!
Türk şirketi satın aldılar! Seyfullah
Bu içerik 704 kez okundu.

ABC Kimya, İstanbul Silivri’de bulunan imalat tesislerinde akrilik, silikon, hibrit asallı mastiklerin yanı sıra inşaat ve endüstriyel imalat sektörlerinde kullanılan çeşitli yapıştırıcıları üretiyor.

Yapıştırıcı ve sızdırmazlık hedef pazarının Türkiye’deki önde gelen üreticilerinden biri ABC Kimya, 40 ülkeye ihracat yapıyor. Sika Türkiye Genel Müdürü Bora Yıldırım, satın alma konusunda olarak şunları söyledi: “Sika olarak bu satın alma ile beraber yapıştırıcı ve sızdırmazlık ürün grubundaki pazar konumumuzu çok daha kuvvetli bir şekilde geliştirme fırsatına sahip olacağımıza inanıyoruz.

Bir yandan ABC’nin geniş ürün portföyünü Sika’nın dağıtım kanalı ile buluştururken, diğer yandan Sika’nın alakalı ürün portföyünü ABC’nin satış kanalı ile buluşturmayı ve böylelikle ehemmiyetli bir sinerji tesiri yaratarak bu pazardaki büyümemizi hızlandırmayı amaçlıyoruz. Bu satın almayla beraber yurtiçi pazarın yanı sıra bilhassa Ortadoğu ve Afrika pazarlarında da Sika’nın mevcut satış kanalı ABC ürün portföyünden yararlanacağından, ülkemizin ihracat potansiyeline de katkı sunacağız."

 İLK SEFER BİR TÜRK ŞİRKET SATIN ALDI 107 SENELİK ŞİRKET Dünya genelinde 98 ülkede 190 fabrika ile faaliyet gösteren Sika'da 17 bin kişi çalışıyor. Geçen sene toplam satışları 5.5 milyar euro olan şirketin net kârı ise 500 496 milyon euro oldu. 

Firmanın kuruluşu da 1910 seneye kadar gidiyor. Türkiye'de 25 senedir faaliyet gösteren Sika'nın imalat tesisleri İstanbul Tuzla Cilt Örgütlü Endüstri Bölgesi'nde ve Mersin Tarsus Örgütlü Endüstri Bölgesi'nde bulunuyor.

sika yapı abc haber firma haberleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Öğrencilere Sürpriz Ziyarette Bulundu
Cumhurbaşkanı Öğrencilere Sürpriz Ziyarette Bulundu
Zincirleme Kaza Sonucunda 19 Kişi Yaralandı
Zincirleme Kaza Sonucunda 19 Kişi Yaralandı