Doğal Yollar İle Saç Rengi Açma Teknikleri

Saç Renginizi Açmanın En Doğal Yöntemleri

Doğal Yollar İle Saç Rengi Açma Teknikleri
Doğal Yollar İle Saç Rengi Açma Teknikleri Seyfullah
Bu içerik 1113 kez okundu.

Hemen hemen hepimizin bulunabilen bitki ve yiyeceklerin aslında doğal bir saç rengi açıcısı olduğunu biliyor musunuz? Sizlere saçınız için son derece zararsız ve etkili olan malzemeleri bir araya getirdik. Saç renginize ışıltılar kazandırmak istiyorsanız, bu haberimizi kulak arkası etmeyin.

 

Papatya Suyu

Aktarlardan kolaylıkla bulabileceğiniz papatyalar ile saçlarınızı yaklaşık 3 hafta sonunda en fazla 3 ton renge kadar açabiliyorsunuz.2 bardak suya bir avuç papatya koyarak kaynatıp elde ettiğiniz suyu papatyalarından süzerek, soğuduktan sonra boş bir sprey şişesine ya da direk elde ettiğiniz suyla saçınızı yıkayarak güneş ışığında en az 1 saat beklemeniz gerekiyor. Sonrasında saçlarınızı yıkamalıyız çünkü kalınca saçınıza zarar verebilir. 2 günde bir tekrarlamanız gerekiyor. Kaynatırken rengin turunculaşmamasına dikkat etmeliyiz.

Elma Sirkesi
Elma sirkesi de doğal saç açıcılardan biri. Duşta durulama suyu olarak kullanabilirsiniz. Sirke, saçları besleyip saç rengini açma özelliğine sahiptir. Duştayken saçlarınızı son aşamada sirkeli su ile yıkayabilirsiniz. Bu uygulamayı düzenli olarak yaptığınızda saç renginizin açılmaya başladığını fark edeceksiniz. Bu uygulama aynı zamanda saçlarınızdaki kepeğin azalmasına ve daha canlı ve güçlü saçlara kavuşmanızı sağlayacaktır.

Bal ve Zeytinyağı
Doğal yolla saç açma denilince akla gelen ikili bal ve zeytinyağı. Yarım bardak bal ile yarım bardak zeytinyağını iyice karıştırıp bir karışım elde edin. Saçınız nemliyken açılmasını istediğiniz bölümlerine veya saçınızın tamamına bu karışımı sürün. Bal ve zeytinyağı saçınıza iyice işlemelisiniz.

Yarım saat kadar beklettikten sonra saçınızı durulayın. Bu yöntemin saçlarınıza hiçbir zararı yok, aksine faydası var. Bu uygulamayı birkaç gün arayla yaparsanız, hem kısa sürede saç renginizin açılmasını sağlar, hem de saçınıza yumuşaklık ve parlaklık kazandırırsınız.

Karbonat
Doğal saç rengi açma yöntemleri arasında başı çekenlerden biri de Karbonattır tabi ki de . Banyoda ıslak saçlarınıza bir yemek kaşığı kadar karbonatı serpip tüm saçınıza yedirin. Karbonat, saç rengini açmasının yanı sıra arındırıcı özelliğiyle yağlı derininde temizlenmesine yardımcı olur.

Limon
Saç renginizi açmanın en doğal yöntemlerinden biri tabiki yüzyıllardır uygulanan yöntem olan Limon :) 1 litre suya 1 bardak limonu karıştırarak boş bir spreyin içine koyun. Daha sonrasında nemli saçınıza uygulayın. Güneşte 20,30 dk beklettikten sonra durulayın. 2 gün arayla bu işlemi uygulayabilirsiniz. Göreceksiniz farkı.

 

Güneşlenin
Güneş en doğal saç açıcılardan biridir. Yaz aylarında kendinizi güneşten sakınmayın hem saçlarınız için hemde sağlığınız için.Özellikle deniz ve güneş bir araya gelince saçlarınızın rengi açılır. Güneş koruyucularımızı eksik etmeyelim :)

papatyasuyu güneş saçrengiaçmak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu