Eşref Fakıbaba kurbanlıklar için açıklamada bulundu

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Kurban Bayramı'nda satılamayan kurbanlıkları Et ve Süt Kurumu...

Eşref Fakıbaba kurbanlıklar için açıklamada bulundu
Eşref Fakıbaba kurbanlıklar için açıklamada bulundu Seyfullah
Bu içerik 658 kez okundu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Adıyaman'da tarım sektörünün meselelerinin görüşüldüğü "Ortak Akıl Toplantısı"na katıldı. Toplantı öncesi gazetecilere izah yapan Fakıbaba, Adıyaman'ın ve bölgenin problemlerini çözeceklerine inandıklarını dile getirdi.

Fakıbaba, "Birlik ve beraberlik içerisinde takım ruhuyla herkesi kucaklayan üretici ve tüketiciyi de kucaklayan, onlara ehemmiyet veren bir anlayışla inanıyorum ki gıda, tarım ve hayvancılıkta çalışmalarımız olacak. Bu çalışmaların semeresini en kısa vakitte, demem doğru olmayabilir fakat normal vakitte bunların semeresini alacağımıza ben bizzat inanıyorum. Yeter ki birbirimize karşı güven ve samimiyet olsun" dedi.

 

"BAYRAMIN RAHAT GEÇECEĞİNE İNANIYORUM"Bir gazetecinin, "Et ücretlerinde düşüş olacak mı?" suali üzerine Fakıbaba, geldiği günden beri et ücreti şu veya bu olacak demediğini, emellerinin herkesin et yiyebileceği bir sistemi kurabilmek olduğunu vurguladı.

Çalışmaların son evreye geldiğini aktaran Bakan Fakıbaba, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Bayramın rahat geçeceğine inanıyorum. Biz Et ve Süt Müessesesi olarak da satılmayan hayvanlar olursa değeri üzerinden Et ve Süt Müessesenine kurbanlık alacağımızı şimdiden izah ediyorum. Allahın izniyle iyi bir bayram geçireceğimize inanıyorum. İyi niyetli ve içten olacağız, oportünist olmayacağız. Birbirimize seveceğiz. Herkes parasını da kazanacak. Bütün emelimiz, tüketicinin de şu kutlu günde proteinini alması. Kızılay ve diğer vakıflara baktığınız vakit kurban ücretlerini düşünmek olası."

fakıbaba gıda tarım kurbanlık haber
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor