Vatan şaşmaz cinayetinin perdesi aralanıyor! Filiz Aker'in sosyal medya...

Eski manken Filiz Aker, 10 yıldır saplantılı âşığı olduğu ünlü sunucu Vatan Şaşmaz’ı otelde 4 kurşunla vurup intihar...

Vatan şaşmaz cinayetinin perdesi aralanıyor! Filiz Aker'in sosyal medya...
Vatan şaşmaz cinayetinin perdesi aralanıyor! Filiz Aker'in sosyal medya... Seyfullah
Bu içerik 1658 kez okundu.

Vatan Şaşmaz'ın Filiz Aker tarafından öldürülmesinin hemen peşinden “Ailemizin sunucusu” Vatan Şaşmaz ve ona saplantıyla bağlı Filiz Aker’in hikâyesi de ortaya çıktı. Şaşmaz, Amaç Sayın’ın yeğeni Nergis Mizanoğlu ile evliliğe hazırlanırken askerdeyken ayrıldı. İlk evliliğini Nurşen Kocayaş ile Eylül 2011’de Londra’da yaptı. Çift, 2014’te Fethiye’de anlaşmalı boşandı. İkinci evliliğini 13 Eylül 2015’te Yasemin Adalı ile yapan sunucu, “Aile de olsak herkes fert. Eşim köklü bir ailenin kızı. İkimizin de ayrı iş ve varlıkları var. Ben öneri ettim evlilik sözleşmesi yaptık” diye izah yapmıştı. Acı olayın ardından Şaşmaz’ın “Çocuk tasarımız olmasa birlikte yaşamaya devam ederdik” dediği eşi Yasemin Adalı’nın 5 aylık gebe olduğu öğrenildi. Çift, Kanlıca sırtlarında eşinin ailesine ait tanesi 30 milyon liralık 12 villalık hanelerden birinde oturuyordu. En çok ekstra iş yapan sunuculardan biri olan Şaşmaz’ın da değişik yerlerde kendine ait 4 hanesi vardı. Şaşmaz’ın ayrı olarak tutkunu olduğu spor araba koleksiyonu vardı.

FİLİZ AKER'İN YEĞENİ DORA ALTINBAŞAK: "YENİ BİR İLİŞKİ YOKTU, ESKİYE DAYANIYOR" "FİLİZ YAŞ FARKI YÜZÜNDEN BUNALIMA GİRMİŞTİ"

‘BOŞANMAZSA ÖLDÜRÜRÜM’

Gazete Habertürk'ten Bülent İpek'in haberine göre nikâh şahidi ve yakın arkadaşı olan tanınmış kişi müzik yapımcısı Polat Yağcı, “Nerdeyse gece gündüz beraberdik. İzdivaç ettikten sonra ailesi ve işinden başka bir şeyi kalmamıştı. Bana hiç öyle bir ilişkisinden söz etmedi” diye konuştu. 80’li senelerin tanınmış kişi manken ve oyuncusu olan Filiz Aker’in 2 sene önce de intihar teşebbüsünde bulunduğu ortaya çıktı. Aker’in yakın arkadaşı daha önceki magazin gazetecisi Nurcan Sabur, “2 sene önce hap için intihar teşebbüsünde bulundu. Bir takım sıkıntıları vardı” diye konuştu. Yakın etrafına Şaşmaz’a karşı 10 senedir saplantılı aşk beslediğini söyleyen Aker’in “Ona 3-4 trilyon (milyon) harcadım, kimseye bırakmam. Eşinden boşanmazsa onu öldürürüm” dediği öne sürüldü.

DAHA ÖNCEKİ AŞKI DA ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Filiz Aker ile bir dönem isimi aşk dedikodularına karışan daha önceki TÜRK- İş Genel Sekreteri, daha önceki Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Şemsi Denizer, 6 Ağustos 1999 günü Zonguldak’taki evinin önünde silahlı saldırıya uğradı.

Cengiz Balık’ın silahından çıkan 13 kurşunla yaralanan Denizer, yaşamını yitirdi. Polis, sabıkalı Balık’ın cinayeti “40 milyon lira borç için işlediği”ni belirtti ancak olayın ardında başka isimlerin olup olmadığı aydınlatılamadı.

ÜNLÜLERDEN YAKINLARINA BAŞ SAĞLIĞI MESAJLARI

Ünlüler acı haberi aldıktan sonra akrabalarını ve ailelerini arayarak baş sağlığı diledi gerek sosyal medyadan gerek medya aracılığı ile taziye mesajları gönderildi. Vatan şaşmazın böyle bir cinayete kurban gitmesi çok acı bir durum olduğunu belirten ünlüler kalanlara baş sağlığı diliyoruz mesajı bıraktı.

FİLİZ AKER KİMDİR?

İranlı zengin bir sevgiliyle birlikte olduktan sonra oyunculuğu bırakıp 20 sene önce AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’ye yerleşen Aker, ticaretle uğraşmaya başladı. Miami’de oturan Aker’in bir dönemin efsane sendikacı Şemsi Denizer ve fevkalade hal bölge valilerinden Hayri Kozakçıoğlu ile de aşk yaşadığı öne sürüldü. Aker’in ailesi Türkiye’deydi, ablası eski assolist Eda Eren ve onun kızı olan ünlü dansöz Dora’veyahut desteğini esirgemedi. Filiz Aker, Polat Residance’daki yangın sonrası dairesini kiraya vermişti. Aker, İstanbul’a geldiğinde Conrad Otel’de kalıyordu.

Vatan Şaşmaz Cinayeti ile ilgili gelişmeler ; 

+Henüz vatan şaşmazı neden öldürdüğü belirlenemez iken konuyla ilgili soruşturma devam ediyor. ikilinin arasında ki bir ilişkiden dolayı böyle bir olayın gerçekleşmiş olduğu ihtimali üzerinde duruluyor.

++Polis ekiplerinin araştırmasına göre Vatan şaşmaz kaçmaya çalışırken sırtından vurarak öldüren Aker daha sonra da kendi başına dayayarak silahı intihar etti

+++ Adli tıp'a kaldırılan cenazelerin otopsisi yapıldıktan sonra bugün toprağa verileceği belirtildi.

filiz aker vatan şaşmaz beşiktaş vatan şaşmazı neden öldürdü haber son dakika
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu