Kurban Bayram'ında, ido, iett, vapurlar ücretsiz mi?

Kurban Bayramı'nda toplu taşıma ücret tarifesine ilişkin İETT'den açıklama yapıldı. Peki Bayramda otobüs, metrobüs,...

Kurban Bayram'ında, ido, iett, vapurlar ücretsiz mi?
Kurban Bayram'ında, ido, iett, vapurlar ücretsiz mi? Seyfullah
Bu içerik 996 kez okundu.

Kurban Bayramı'nda toplu taşımayı kullanacak olan binlerce yurttaş, toplu taşıma tarifelerini araştırıyor. "Bayramda toplu taşıma fiyatsız mi?" ve "Bayramda otobüs, metrobüs, metro ve İDO fiyatsız mi?" diye araştıran yurttaşlara cevap İETT'den geldi. İşte ayrıntılar...

BAYRAMDA OTOBÜS, METROBÜS, METRO VE İDO FİYATSIZ Mİ?

İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri (İETT), web sitesi üzerinden yaptığı izahta İstanbul'da Kurban Bayramı süresince toplu taşıma araçlarında uygulanacak fiyat tarifesini duyurdu.

İETT'den yapılan izahta, "Özel araç kullanımının azaltılarak trafiğin deşarj olunmasının amaçlandığı uygulamaya göre; 1 - 4 2017 Eylül tarihleri arasındaki Kurban Bayramı süresince İETT ve Özel Halk Otobüsleri, Otobüs A.Ş., Metrobüs, Şehir Hatları Vapurları, Toplu Taşıma Entegre Özel Deniz Motorları, Metro, Tramvay, Hafif Metro ve Füniküler hattı yüzde 50 indirimli hizmet verecek." ifadeleri kullanıldı.

Böylelikle İstanbul'da toplu taşıma araçları, Kurban Bayramı boyunca yüzde 50 indirimli şekilde hizmet verecek. Ücret tarifesi 1 - 4 Eylül 2017 tarihleri arasında geçerli olacak ve bayramın hemen peşinden normal ücret tarifesi devreye girecek.

 OKULLARIN AÇILACAĞI GÜN TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ

Bu arada yapılan izahta okulların açılacağı ilk gün olan 18 Eylül 2017 tarihi için de toplu taşıma ücretlerine değin bilgi paylaşıldı. Verilen bilgide, "İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi ayrı olarak ilk, orta ve liselerin açılacağı 18 Eylül 2017 Pazartesi günü toplu taşıma araçlarının 06:00 -14:00 saatleri arasında ücretsiz hizmet vermesini kararlaştırdı. Kararda; okulların açılacağı ilk günü vatandaşların özel araçlarıyla trafiğe ek yük getirmemesinin amaçlandığı dile getirildi." ifadeleri kullanıldı.

 

toplu tasıma iett ücretsiz mi haber kurban bayramı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor