Kurban Bayramı hava durumu

1-4 Eylül 2017 tarihleri arasında kutlanacak olan Kurban Bayramı'nda hava nasıl olacak? Bayramda yağmur yağacak mı?

Kurban Bayramı hava durumu
Kurban Bayramı hava durumu Seyfullah
Bu içerik 718 kez okundu.

Kurban Bayramı yarın algı edilmeye başlanacak. Bayram tatilini sürdüren yurttaşlar, bayramda havaların nasıl olacağını araştırıyor. Peki, Kurban Bayramı'nda havalar nasıl olacak? Bayramda yağmur yağacak mı?

BAYRAMDA HAVA NASIL OLACAK? BAYRAMDA YAĞMUR YAĞACAK MI?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre 31 Ağustos Perşembe günü (bugün) yurdun kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Batı Akdeniz ile Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği ön görülüyor.Serin ve yağışlı sistemin bayramın 1'inci günü kuzeydoğuya doğru hareket ederek tesirini kaybetmesi ve hava sıcaklıklarının tekrar artması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in aralıklı sağanak yağışlı diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği düşünülüyor.

 

Bayramın 2'inci, 3'üncü ve 4'üncü günlerinde yurt genelinde yağış beklenmiyor. Kuzeydoğu kesimlerinin parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği düşünülüyor.

METEOROLOJİ ANLIK HAVA VAZİYETİ BİLGİSİ VERİYOR

Dünyanın en ileri meteoroloji ve rasat sistemlerini kuran Meteoroloji Genel Müdürlüğünün (MGM) "hava vaziyeti" uygulamasında, şehirler ve kazalar için hava vaziyeti, sıcaklık, basınç, rüzgar, nem, dinamik görüntüler, güneşin doğuş ve batış saatleri, radar, deniz suyu sıcaklıkları, kar kalınlıklarını gösteren harita görünümleri de bulunuyor.

Hava sıcaklıkları bilgilerine "www.mgm.gov.tr" adresinden erişebileceği gibi MGM Hava Vaziyeti Mobil Uygulaması'nı akıllı telefonlara indirerek, bütün şehir ve kazalara ait 5 günlük hava vaziyeti ile anlık uydu ve radar görüntülerine de erişebiliyor.

kurban bayramda dava durumu haber
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Hadise’nin Sahibi Olduğu Mekan Cep Yakıyor
Hadise’nin Sahibi Olduğu Mekan Cep Yakıyor