Ukrayna - Türkiye maç öncesi açıklamalar! Maç saat kaçta hangi kanalda

Ukrayna Milli Takımı Teknik Direktörü Andriy Shevchenko, Türkiye maçı öncesinde düzenlenen basın toplantısında konuştu....

Ukrayna - Türkiye maç öncesi açıklamalar! Maç saat kaçta hangi kanalda
Ukrayna - Türkiye maç öncesi açıklamalar! Maç saat kaçta hangi kanalda Seyfullah
Bu içerik 1056 kez okundu.

Dünya Kupası Elemeleri'nde Türkiye ile alanında karşılaşacak olan Ukrayna'da Teknik patron Andriy Shevchenko, karşılaşmanın oynanacağı Metalist Stadyumu'nda tertip eden medya toplantısında izahlarda bulundu.

İlk olarak Türkiye'den gelen gazetecilere "Hoş geldiniz" diyerek sözlerine başlayan Shevchenko hemen peşinden sualleri cevapladı. Lucescu'nun, "Ukrayna takımını çok iyi biliyorum" sözleri anımsadılan Shevchenko, "Bu mücadele Shevchenko-Lucescu mücadelesi değil, bu Ukrayna-Türkiye karşılaşması. Biz Türkiye Ulusal Takımı'na karşı ve bu büyük antrenöre karşı saygı duyuyoruz. Mircea Lucescu, Ukranya ve Shakhtar takımı için çok güzel şeyler yaptı" ifadelerini kullandı. Türkiye Ulusal Takımı'ndaki teknik patronluk değişimi için de konuşan Shevchenko, "Türkiye Ulusal Takımı'nda teknik patron farklığı oldu. Kesinlikle takımda bir takım farklıklar olacaktır. Türkiye'nin neden teknik patron değiştirdiğini bilmiyorum ve bu benim problemim değil. Tabii ki Lucescu'nun kendi düşünceleri ve bakış açıları var. O Ukrayna Ulusal Takımı'nı çok iyi tanıyor ve bu belki de Ukrayna Ulusal Takımı için avantaj olacaktır" izahını yaptı.

"LUCESCU DENEYİMLİ İSİMLERİ SEÇENEK ETTİ"

Bu mücadelede rakip olarak Fatih Terim'in takımını mı, yoksa Lucescu'nun takımını mı seçenek edeceği suallen Shevchenko, "Benim için tek bir Türk Ulusal Takımı var. Biliyorum ki çok iyi ve deneyimli futbolculara sahipler. Çok teknik futbolcular var. Bu takım Almanya'da, İtalya'da, İspanya'da oynadı. Mircea Lucescu için ilk mücadele olacak. Onun idarenindeki takımın nasıl bir uyum göstereceğini ve nasıl bir teknik göstereceğini bilmiyorum. Bizim bir avantajımız var ve Ukrayna'da lig önceden başladı. Fiziksel olarak daha iyi vaziyetteyiz. Takımımız hazır. Garmash'ın soğuk algınlığı var ve bugün idmana katılmayacak, yarın takıma katılacak. Bizim için her şey iyi olacak. Tek bir farklık görüyorum, Fatih Terim daha genç oyuncuları seçenek ediyordu, Lucescu deneyimli isimleri seçenek ediyor. Onun takımında uzun vakittir görmediğimiz oyuncuları görebiliriz" dedi. Bu mücadelede galibiyetten başka düşünceleri olmadığını da söyleyen genç hoca, "Dünya Kupası için gruptan çıkmayı amaçlıyoruz" diye konuştu.

"GRUBUN FAVORİLERİ HIRVATİSTAN VE İZLANDA"

Ukrayna ve Türkiye'nin grupta aynı vaziyette olduğunu söyleyen Shevchenko, "Bence grubun favorileri Hırvatistan ve İzlanda. Onlar ilk sıralarda yer alacaktır. Gruptan çıkmamız için bütün mücadeleleri kazanmamız gerekiyor. Türkiye Ulusal Takımı'yla aynı vaziyetteyiz" diye konuştu. Arda Turan'ın çok ehemmiyetli bir isim olduğunu söyleyen başarılı teknik adam, "Arda Turan çok iyi bir oyuncu ve kendisine büyük saygı duyuyorum. Bana kalırsa kadroya geri dönmesi Türkiye için çok ehemmiyetli bir avantaj olacaktır" izahında bulundu. Yarmalenko'nun takım için ehemmiyetli bir isim olduğunun vurgulayan Andriy Shevchenko, "Yarmalenko büyük bir profesyonel ve deneyimli bir futbolcu. Kiev'e geldi ve sonrasında Kharkiv'e geldi. İdmanlarda kendisini gösteriyor. Transferi için hem onun yerine hem Ukrayna adına mutluyum. Ukraynalı bir futbolcu kuvvetli oynayacak. Kendisine başarılar diliyorum. Sanırım bu oyunda takımın öncüleri çok ehemmiyetli bir rol oynayacak. Umarım oyun esnasında kendilerini gösterirler ve başarıyı yakalarlar" izahlarında bulundu

."KADRONUN YÜZDE 98'İ HAZIR"

Rakitsky'nin çok iyi bir oyuncu olduğunu ancak kadrodan çıkarmak zorunda kaldıklarını sözlerine ilave eden Shevchenko, "Ne yazık ki top koşturamayacak ve bunun için diğer oyunculara güvenmeliyiz. Onlar da iyi futbolcular. Maç kadrosunun yüzde 98'ini belirledik. Tabii ki yüzde 2'sini hastalıklara ayırdım. Bütün takım çok iyi çalışıyor. Benim için kadroyu belirlemek kolaydı. Motive olmuş oyuncular kadroya geldi ve bu benim için çok ehemmiyetli bir avantaj" dedi. Takımın çok iyi hazırlandığını tekrar eden Shevchenko, "Çok iyi hazırlanmış oyunculardan heyeti . Bizim ülkemizde lig önceden başladığı için bunun avantajına sahibiz. İdmanlarda futbolcuların çalışmalarına da baktığımızda çok iyi sonuçlar ortaya çıktığını söyleyebilirim. Oyun zor olacak, kolay olmayacak. Bunun için sabırlı olmamız gerekiyor. Taraftarlarımıza sesleniyorum, sabırlı olun ve bize destek verin. Herkese teşekkür ederim ve başarılar diliyorum" diyerek sözlerini bitirdi.

ROTHAN: "ALAN AVANTAJINA SAHİBİZ"

Teknik patron Andriy Shevchenko ile beraber basın toplantısına katılan futbolcu Ruslan Petrovic Rothan, kadrolarının genç isimlerden oluştuğunu belirterek, "Fakat bizim takımımızda da deneyimli isimler var. İyi kulüplerde oynuyorlar ve iyi oyun pratikleri var. Biz daha iyi olacağını göreceğiz. Alan avantajımız var ve çok taraftarımız olacaktır. Bu maçta ferdi değil takım olarak oynayacağız" ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor