Jeremy Menez; Yabancı sınırlaması saçmalık!

Kariyerinde Milan, Paris Saint Germain, Monaco ve Roma gibi köklü takımlarda oynayan Jeremy Menez, birbirinden çarpıcı...

Jeremy Menez; Yabancı sınırlaması saçmalık!
Jeremy Menez; Yabancı sınırlaması saçmalık! Seyfullah
Bu içerik 966 kez okundu.

Kariyerinde mühim kulüplerde oynayan Jeremy Menez etkileyici açıklamalarda bulundu. Son devrede gündeme gelen yabancı sınırlamasıyla alakalı olarak da konuşan Menez, "Saçma karar olur. Taraftarların bilet ve toplu alma adedi bizim gibi isimlerin Türkiye'ye gelmesi ile oluyor. Kaliteyi düşürmek istiyorsanız namacıyla olmasın" dedi.

Avrupa'nın mühim gruplarında forma giyen ve sonrasında Antalyaspor'a aktarma olan Jeremy Menez birbirinden etkileyici açıklamalarda bulundu. Antalyaspor'a geliş vakitciyle alakalı yönetimin ilk olarak menajeriyle iletişime geçtiğini ifade eden Menez, "Öncelikle kulübümüz, benim kardeşim aynı vakitte menajerimle irtibata geçip bu aktarma öneriini yaptılar. Ondan sonra ilk evvelce kulübü, tesisleri ve kenti görmeye geldim. Yapılan aktarma vakitci sonucunda anlaşmaya vardık ve bu şekilde aktarma oldum" dedi.

"LİGİ 5. BİTİRMESİ ERKEN OLDU"

 

Antalyaspor'a gelmesinde grupın geride bıraktığımız yıl ligi 5'inci sırada bitirmesinin faktör olduğunu ifade eden Fransız oyuncu Menez, "Genel olarak kulübün geride bıraktığımız yıl 5'inci sırada bitirmiş olması, genel yapısı, kulübün başarası ve beni bu kadar istemeleri. Bütün bu faktörleri göz önünde bulundurarak bu şehre ve bu güzel ekibe katılmış bulundum" diye konuştu.

 

"SEZON BAŞINDA AMELİYAT OLMANIN EN SAĞLIKLISI OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜM"

Hazırlık kampında geride bıraktığımız yıl yaşadığı sakatlığın nüksetmesinden sonra ameliyat olduğunu dile getiren Menez, "Aslında bana bağlı olan bir sebep değildi. Geçen sezon bir kaç haftayı kaçırmama namacıyla olan ağrılar vardı. Bunun sonuncunda buraya geldiğimde de en sıhhatli olanın ameliyatın sezon başında olacağını düşündüğüm amacıyla operasyon geçirdim. Zaten görüldüğü gibi geride bıraktığımız gün Alanyaspor ile oynanan hazırlık maçında oyundaydım. Elimden geleni yaptım. Galatasaray maçında da elimden geleni yapacağımdan kuşkunuz olmasın" şeklinde konuştu.

"GALATASARAY MAÇI İLE ÇIKIŞA GEÇEBİLECEĞİMİZ BİR DÖNEM GELİYOR"

Sezona 3 maçta 2 puan alarak başlamanın hayal kırıklığı olduğunu ifade eden 30 yaşındaki Jeremy Menez, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

 

"Sezonu maalesef almamız gereken birtakım maçları beraberlik ile tamamladık. Bu tamamiyle hayal kırıklığıydı bizim amacıyla. Çünkü galibiyeti düşünürken bu tür neticeler alabilmek bizi de, doğrultutarı da üzdü. Fakat umut verici doğrultu sezon başı olması ve önümüzde Galatasaray maçı ile çıkışa geçebileceğimiz bir devre geliyor. Bunu iyi değerlendirip galibiyet serisine en kısa vakitde başlamak istiyoruz."

"KALİTELİ İSİMLERLE ANTALYASPOR'U HAKETTİĞİ YERE TAŞIMAK İSTİYORUZ"

Takıma yeni katılan yıldız oyuncularla kaliteli bir grup olduklarını bildiren Menez, Antalyaspor'u hak ettiği yere taşımak istediklerini ifade etti. Jeremy Menez, "Antalyaspor'a Nasri, Vainqueur, Maicon geldi. Zaten Eto'o'da vardı. Bu isimlerle çok çok harika bir ekibe sahip olduk. Bunun sonuncunda da her bireyin beklentisi gibi bizimde yapmamız gereken güzel galibiyetler imza atıp Antalyaspor'u hak ettiği yerlere taşımak" dedi.

"SAHADA YENEMEYECEĞİMİZ HİÇBİR EKİP YOK"

Süper Lig'deki grupların kaliteli oyuncular aldığını bildiren Jeremy Menez, Antalyaspor'a gelmeden evvelce de Türkiye Ligi'ni takip ettiğini söyledi. Menez, "Zaten halihazırda kaliteli bir ligimiz vardı. Türkiye ligini bende yakından takip ediyordum. Eskiden çok daha çok katkısı olacak. Kaliteyi arttıracak oyuncular katıldı. Fakat şunlar bizi negatif yönden etkilemiyor, zira biz öyle bir futbolcu topluluğuna sahibiz ki istediğimizde gerekeni yaptığımız vakit sahada yenemeyeceğimiz hiçbir ekip yok. Süper Lig'de doğrultutarlar içersinde bu aktarmalerin olumlu tesiri olacaktır onları izleme açısından" diye konuştu.

"GALATASARAY MAÇINDA SAHADA OLURSAM YÜZDE 100'ÜMÜ VERECEĞİM"

 

Süper Lig'de Antalyaspor dışında rastgele bir kulüpten öneri almadığını dile getiren Fransız yıldız oyuncu, sakatlıktan sonra ilk kez bu hafta oynayacakları Galatasaray maçında vazife alırsa elinden geleni sahaya yansıtacağını belirtti. Menez, "Başlangıç olarak sakatlıktan sonra operasyondan sonra sahalara dönmem geride bıraktığımız yaptığımız hazırlık maçında kendi kendim adına çok sevindirici bir olaydı. Bunun akabinde kendi başıma esasen sıksık çalışıyorum. Galatasaray maçında hocanın takdiri ne kadar vakit sunar bilmiyorum ama ben elimden geleni yapacağım. Elimden geldiğince yüzde 100 hazır olarak sahaya çıkmaya çalışacağım" dedi.

 

"BÜYÜK GALİBİYETLER ALIP TARİH YAZMAK İÇİN GELDİK"

Güzel bir ekibe ve futbolculara sahip olduklarını ifade eden Menez, "Şu anda tek yapmamız gereken, olası gerektiğince galibiyet serileri yakalamak. Benim gelişimde buraya rastgele bir namacıyladen değil, çok büyük galibiyetler alıp tarih yazmak amacıyla geldik, başka yeni aktarmaler gibi. O yüzden tabi ki amaç budur. Fakat şuanda önümüze bakıp uzun bir yolda alabileceğimiz maksimumum galibiyet adedina ulaşmak gerekiyor" ifadelerini kullandı.

"ÖRNEK ALDIĞIM İSİM; ZİNEDİNE ZİDANE"

Fransa'nın efsane isimlerinden olan ve Real Madrid'in teknik direktörlüğünü yapan Zinedine Zidane'ı numune aldığını dile getiren Jeremy Menez, Milan formasıyla Atalanta maçında attığı golün de en güzel gol olduğunu söyledi. Jeremy Menez, "Zidane'ı numune alıyorum. Tekniği, kalitesi, oyun bilinci konusu ile alakalı dünya futbolunda tartışmasız bir isim. Sayısız gol attım güzel gollere imza attım herhalde doğrultutarında takdir edeceği gibi Atalanta maçında Milan formasıyla attığım gol olacaktır" dedi.

"YABANCI SINIRLAMASI BİRAZ SAÇMA KARAR OLUR"

Son vakitlarda tekrardan alevlenen 'yabancı sınırlaması' tartışmalarına değinen Fransız ileri uç oyuncusu Jeremy Menez, "Benim amacıyla biraz saçma karar olur, şu şekilde doğrultutarların bilet ve toplu alma adedi bizim gibi isimlerin Türkiye'ye gelmesi ile oluyor. Siz tabi satışları ve niteliği düşürmek istiyorsanız tabi bu limitasyon namacıyla olmasın, o vakit o şekilde benim amacıyla kabul edilemez bir karar olur" dedi.

"TARAFTARIN KARŞISINA İLK KEZ ÇIKACAĞIM İÇİN HEYECANLIYIM"

İlk kez Galatasaray maçında doğrultutarın önüne çıkacağı amacıyla heyecanlı olduğunu bildiren Menez, konuşmasını şu şekilde tamamladı:"Tabi ki ilk maçım olacağı amacıyla bende çok heyecanlıyım. Stadı tam dolu olarak, onların tam desteğini arkamızda hissedip güzel bir galibiyete imza atmayı diliyorum."

Menez Jeremy Antalyaspor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Öğrencilere Sürpriz Ziyarette Bulundu
Cumhurbaşkanı Öğrencilere Sürpriz Ziyarette Bulundu
Zincirleme Kaza Sonucunda 19 Kişi Yaralandı
Zincirleme Kaza Sonucunda 19 Kişi Yaralandı