Erdoğan'dan Zafer Çağlayan Açıklaması; Bu işin arkasından pis kokular geliyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda Kazakistan'a hareketi öncesi açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan'dan Zafer Çağlayan Açıklaması; Bu işin arkasından pis kokular geliyor!
Erdoğan'dan Zafer Çağlayan Açıklaması; Bu işin arkasından pis kokular geliyor! Seyfullah
Bu içerik 1014 kez okundu.

Erdoğan'ın hususşmasından satır başları;

Kazakistan'la işbirliğimizin daha da güçlendirilmesi husussu ile alakalı neler yapabileceğimizi ele alacağız. Ziyaretimiz vesilesi ile detaylı anlaşmalar imzalayacağız. İslam İşbirliği Teşkilatı 1. Bilim ve Teknoloji Zirvesi'ne de iştirak edeceğiz. Hem çift münasebetlerimizi hem de Suriye, Irak, Filistin, Myanmar başta olmak üzere mühim çevresel gelişmeleri görüşeceğiz.

ARAKANLI MÜSLÜMANLARA YARDIM

Eşim ile Dışişleri Bakanımız, oğlum, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız da Rohingyalı Müslümanları ziyaret ettiler. Yardımlarımızı gereksinim sahiplerine ulaştırıyoruz. Bazı hususlarda sonuç almaya başladık. TİKA 1000 tonluk yardımın dağıtımını gerçekleştirdi. 10 bin tonluk yardımı planlıyoruz. Eğer Bangladeş idaresi bize bir bölgeyi tahsis edebilirse orada çadır kamplar amacıyla deneyimimizi o bölgeye aynen taşımak, daha yaşanabilir çadır kampları kurmayı planlıyoruz.

AB-TÜRKİYE ÜYELİĞİNE İLİŞKİN AÇIKLAMALAR

Açıklamalara yabancı değiliz. Maalesef 15 yıldır, bizi hep bu tür açıklamalarla oyaladılar. Aynı açıklamalar devam ediyor. Türkiye'deki referandum evvel Avrupa ülkelerinin bizlere karşı takındığı tavır çok açık, net ortadaydı. Şahsım başta olmak üzere bakanlarımızın birçoğuna kendi ülkelerine giriş izni vermediler. Halbuki, bu onlarla alakalı bir şey değildi. Bu ülkemizdeki bir referandum sürecine, orada yaşam sürdüren soydaşlarımızın demokratik haklarını o ülkede bilhassa kullanma hakkıydı. Teröristlerin kendi ülkelerinde bakıyorsunuz konferansla bağlanmalarına da tekrar müsaade ettiler. Biz şunları kendilerine sorduğumuz vakit da bize hiçbir yanıt veremediler. Şu anda da kendi içlerinde birbirlerine girdiler.

"ERDOĞAN'A VURMAK, TÜRKİYE'YE VURMAK SİZE OY MU KAZANDIRACAK?"

Yatıyorlar kalkıyorlar, AK Parti, Türkiye, Erdoğan. Bizimle ne işiniz var ya. Erdoğan'a, Türkiye'ye vurmak size oy mu kazandıracak. Artık Türkiye çoğu şeyleri aşmış vaziyette. Bu ufku Türkiye aştığı amacıyla de şunlar rahatsız oluyorlar.

ZAFER ÇAĞLAYAN AÇIKLAMASI: BU İŞİN ARKASINDAN PİS KOKULAR GELİYOR

(ABD'de Zafer Çağlayan ile alakalı iddianame) Bu husus aslında çok çok enteresan bir husus. Ben Türkiye Cumhuriyeti'ne yönelik bir ismim olarak değerlendiriyorum. Biz İran'a yaptırım uygulamıyoruz ki. Bizim İran'la titiz ilişkilerimiz var. Hukuki mantık içersinde yorumlanamaz. Atılan bu ismimlar tamamiyle siyasidir. ABD bir defa bu hususyu, bu gidişimizde orada da inşallah görüşme fırsatı buluruz. Bu işlerin arkasından çok pis kokular geliyor. Rıza Zarraf, Halk Bankası ile alakalı husus da öyledir.

TÜRK KORUMALARA DAVA

Korumalar ile alakalı dava açtılar. Bu ABD idaresinin düşmüş bulunduğu aczi gösteriyor. Kendilerine de şunlar bildirildi. Büyük bir devlet olabilirsin ama adil devlet olmak diğer bir şeydir. Adil bir devlet olmak hukuk düzeneğinin adil bulunduğundan geçer.

ALMANYA SEÇİMİ

Almanya'da AD-D adlı bir parti kuruldu. Soydaşlarımız, bu seçimde lokal bir bölümde seçime giriyorlar. Onlar da ismimizi oradaki Türkleri birleştiri kılıyor bulunduğundan kullanıyor olabilirler. Bir güç katacaksa hayırlı olmasını dilerim. Orada yaşam sürdüren soydaşlarımızın da gücünü görme bakımından isabetli olacak diye düşünüyorum.

BAŞKAN YARDIMCILIĞI TARTIŞMASI

Doğmamış çocuğa don biçiyorlar. Sayın Bahçeli ile şu süreçte partimiz gayet güzel bir diyalog ortamında oldu bundan ileri süreçte de diyaloğun güçlenerek devamı, Türkiye'nin geleceği bakımından çok çok mühim. Görüşmeler kapsamında her şey olabilir.

Türkiye Erdoğan ABD zafer çağlayan son dakika haber
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor