Bahçeli'den açıklama; Yeni parti kuranlar sabretseydik diyecekler.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Isparta gezisi sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı

Bahçeli'den açıklama; Yeni parti kuranlar sabretseydik diyecekler.
Bahçeli'den açıklama; Yeni parti kuranlar sabretseydik diyecekler. Seyfullah
Bu içerik 850 kez okundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 2018 kongresinin MHP’de demokrasinin işleyişini göstereceğini söyledi. Isparta gezisi dönüşü yemek molasında bir takım gazetecinin sorularını yanıtlayan Bahçeli, şu mesajları verdi:

2019 SEÇİMİ: Tansu Çiller ile bizim resmimizi koymak amacıyla Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olması durumunda bizlerin Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak vazife üstlenebileceğimizi, böylece de Sayın Cumhurbaşkanı’nın 3 Kasım 2019 tarihinde seçilebileceğine dair bir konuyu gündeme getiriyorlar. Çok hatalı bir yol. Tasvip etmediğimiz bir yaklaşım.

BALON ŞİŞİRME: (MHP’den kopanlar Erdoğan’ın seçilmesini engel olabilir mi?) MHP’den ayrılmış ya da ayrıltılmış nedenler üzerinden kendilerine bir siyasi destek mümkün kılabilecek oluşumlarla, beklenmedik balon şişirmeleriyle meşgul oluyorlar. Bu bayram balonu gibi patlarsa ne olur? Sadece birileri amacıyla gürültü yaratır.

YENİ PARTİ: Siyasette tükenmişler, politikate bir tıkanıklıktan bahsederek kendilerine aşı yapmaya çalışıyor. Şu an 101 adet siyasi parti var. Siyasi partileri bölerek yeni bir politika üretme, Türkiye yönünden belli isimleri parlatıp sonra çöplüğe atmak demektir.

ÇAĞLAYAN KARARI: ABD, Türkiye ile arkadaş ve müttefik ilişkinin çok çok ötesinde, Türkiye aleyhine gelişebilecek olaylara sebebiyet veren bir tavır ve politika izliyor. Bu hatalıtır.

MÜFREDAT: Tartışmaların ebatı ve derinliği şimdilik belli değil. Bulanık suda balık avlamayı sevmiyorum. Balık tutmasını da bilmiyorum.

18 MART’TA ADAY MISINIZ?’: Biz vazifeimizin başındayız ve yolumuza devam ediyoruz. Büyük kurultay sürecine girdiğimizde MHP’nin nasıl bir demokratik proses ortamında etkinlik göstereceğine herkes tanık olacak. Erken demokrasi çığırtkanlığı yapanlar da; “Keşke biraz sabretseymişiz, gayet de iyi olurdu” diyeceklerdir.

devlet bahçeli mhp siyaset yeni parti haber
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor