iPhone 8 özellikleri ve Türkiye fiyatı!

iPhone 8, bu akşam gerçekleştirilecek olan Apple etkinliğinde tanıtılacak. Peki iPhone 8 özellikleri nelerdir? iPhone 8...

iPhone 8 özellikleri ve Türkiye fiyatı!
iPhone 8 özellikleri ve Türkiye fiyatı! Seyfullah
Bu içerik 623 kez okundu.

Apple'ın bu akşam tanıtımını gerçekleştireceği ve akıllı telefon piyasasının büyük heyecanla beklediği iPhone 8 amacıyla nefesler tutuldu. Yeni tasarımı ve özellikleriyle ilgi çeken iPhone 8, bu akşam gerçekleştirilecek olan Apple lansmanında görücüye çıkacak. Peki iPhone 8 özellikleri nelerdir? iPhone 8 fiyatı ne kadar? İşte iPhone 8 özellikleri ve iPhone 8 satış fiyatı...

iPHONE 8 ÖZELLİKLERİ

Apple'ın bu akşam gerçekleştireceği lansmanda Apple CEO'su Tim Cook, iPhone 8'i tanıtacak ve iPhone 8 akıllı telefon piyasasına giriş yapacak. Tanıtım evvel aygıt ile alakalı çoğu bilgi meydana çıkmış ve bulundurduğu özelliklerle iPhone 8 ilgileri üstüne çekmişti.

Şimdiye kadar alışık olunmayan tasarımıyla kullanıcıyla biraraya gelicek olan iPhone 8'de ön yüz tamamiyle ekran olacak ve kullanıcılar boydan boya dokunmatik ekran kullanma tecrübesini yaşayacak.

Daha önceki iPhone modellerinden alışık olunan yatay kamera pozisyonu, yeni iPhone 8'de değişmiş durumda. Cihazın kasasında dikey pozisyonda konuşlanan iPhone 8 arka kamerası, OIS özelliği barındıracak. Bu özellik yardımıyla video kayıtlarındaki sarsıntıları sıfıra kadar indirebilecek ve çok daha net görüntü sunacak.

Öte yandan arttırılmış gerçeklik özelliği de iOS 11 ile iPhone 8'de yer alacak ve bu da kamerada daha kaliteli çekimlerin yapılmasını sağlayacak. 16 megapiksel ana kamera sensörleri barındıracak olan yeni iPhone 8, 4K çekim ve 8 megapiksel görsel kaydı yapabilecek.

Aynı vakitte iPhone 8, sahip bulunduğu 7 megapiksel çözünürlüklü ön kamerası ile de düşük ışıkta çok daha iyi görüntü kaydı yapabilecek.

iPhone 7'de yapılan 3.5 mm jak girişinin kaldırılması, yeni iPhone 8'de de devam edecek. Bilindiği üzere iPhone 7'de kulaklık girişi kaldırılmış ve şarj girişi olarak tanınan Lightning girişine bağlanmıştı. Bu özellik ile alakalı şimdiye kadar çoğu şikayet gelse de Apple geri ismim atmadı.

Köklü değişiklıkların yapıldığı bir diğer yer ise ekran. Yeni iPhone 8, tam 5.1 inç boyutuna sahip olacak ve 660 ppi piksel yoğunluğu sunacak. 1242 x 2800 ekran çözünürlüğü ile karşımıza çıkacak olan yeni iPhone 8, kullananlara çok daha iyileştirilmiş bir ekran sunmaya hazırlanıyor.

Gücünü aşağı yukarı 3 bin mAh'lik bataryadan alacak olan iPhone 8, daha uzun kullanım ömrü sunacak. Böylece iPhone kullanıcıları güç konusu ile alakalı daha tatmin olacak.

Dört çekirdekli Apple 11 Fusion prosedürcü barındıracak olan iPhone 8, daha çok performans gerektiren prosedürleri rahatlıkla yapabilecek ve kullanıcıların daha çok prosedür yapmasını da sağlayabilecek. Aynı vakitte iPhone 8, tıpkı iPhone 7 Plus'ta bulunduğu gibi 3 GB RAM'e sahip.

Suya ve toza karşı dayanıklılığı tespit edilen ve IP68 sertifikalı iPhone 8, 1.5 metre derinliğe kadar 30 dakika süresince su geçirmezlik garantisi verecek. Üç değişik depolama özelliği ile istikbal olan iPhone 8, 64 GB, 256 GB ve 512 GB depolama seçeneklerine sahip.

iPHONE 8 FİYATI

Üç değişik depolama opsiyonuyla istikbal olan yeni iPhone 8, üç değişik fiyat etiketiyle kullanıcıyla biraraya gelicek. iPhone 8'in 64 GB modeli 999 dolardan satışa sunulacak. 256 GB iPhone 8 fiyatı 1.099 dolar ve 512 GB iPhone 8 fiyatı da 1.119 dolar olarak belirlendi.

64 GB iPhone 8 fiyatı: 999 dolar 256 GB iPhone 8 fiyatı: 1.099 dolar 512 GB iPhone 8 fiyatı: 1.119 dolar iPhone 8 iPhone 8 özellikleri iPhone 8 fiyatı iPhone 8 ne kadar? iPhone 8 teknik özellikleri iPhone 8 kamerası

i phone 8 i phone apple haber oku teknoloji haberleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor