Honda'dan çok önemli Türkiye açıklaması

Honda Türkiye Başkanı Takuya Tsumura, elektrikli arabaların vergi avantajı sağlandığı takdirde Türkiye'de...

Honda'dan çok önemli Türkiye açıklaması
Honda'dan çok önemli Türkiye açıklaması Seyfullah
Bu içerik 2206 kez okundu.

Ürettiği araçların üçte ikisinin 2030’a kadar elektrikli olmasını planlayan Japon Honda, Frankfurt Otomobil Fuarı'nda sergilediği CR-V hibriti önümüzdeki sene yollara çıkarmaya hazırlanırken, flaş bir Türkiye açıklamasında da bulundu.

 

Frankfurt’ta Civic Sedan dizel modelini de tanıtan Honda Türkiye Başkanı Takuya Tsumura şayet vergi üstünlüğü sağlanabilirse elektrikli arabaları Türkiye'de üretebileceklerini belirtti. Tsumura şu şekilde konuştu:

Honda EV yani yeni elektrikli araçları Türkiye’de de üretebiliriz. Bunun amacıyla Türkiye lüzumlu bilgi birikimine ve potansiyele sahip. Ama yalnızca şunlar yetmiyor. Gerçekleştirilebilmesi amacıyla vergide üstünlük oluşturulması ve meşru altyapının kurulması lüzum Takuya Tsumura - Honda Türkiye Başkanı

Honda Türkiye Başkanı Takuya Tsumura

ÇALIŞAN SAYISI 1300 OLACAK

Honda'nın Şekerpınar Fabrikası'nda ikinci vardiya amacıyla 400 ek istihdamın tamamlanması tarafında çalışmaları olduğunu ifade eden Tsumura “İkinci vardiyaya Aralıkta geçilecek. Üretimimiz günlük 160 adetten 174 adede yükselecek” dedi.

Tsumura, ilaveten fabrikadaki toplam çalışan adedinin 1.300'e çıkarılacağını, Civic Sedan’ın dizel versiyonunun üretimiyle beraber 33 olan dışalım piyasası adedinin da arttırılacağını belirtti.

Honda, amaç olarak da Türkiye'deki toplam satışlarını 25 bin sınırının üstüne taşımayı koydu. Tsumura, 2018 senesinde ise dizel motorlu Civic ile beraber satışlarımızı 30 bin adedin üstüne çıkararak Honda Türkiye’nin rekorunu kırmak istediklerini ifade etti.

Honda Türkiye Tsumura elektrikli Takuya
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Öğrencilere Sürpriz Ziyarette Bulundu
Cumhurbaşkanı Öğrencilere Sürpriz Ziyarette Bulundu
Zincirleme Kaza Sonucunda 19 Kişi Yaralandı
Zincirleme Kaza Sonucunda 19 Kişi Yaralandı