e-Bordro nereden nasıl alınır ?

Memurların internet üzerinden kendilerine ait maaş bordrolarını görüntülediği e-Bordro sistemine, e-Devlet üzerinden...

e-Bordro nereden nasıl alınır ?
e-Bordro nereden nasıl alınır ? Seyfullah
Bu içerik 693 kez okundu.

Devlet memurları, maaş bordrolarını e-Devlet üzerinden öğrenebiliyor. Maaş bordrolarını görüntülemek isteyen milyonlarca memur, "e-Bordro nasıl alınır?" sorusunun cevabını araştırıyor. Peki Eylül ayı e-Bordro sorgulama nasıl yapılır? e-Devlet'ten e-Bordro nasıl alınır? İşte detaylar...

E-BORDRO NASIL ALINIR? (E-DEVLET)

Maliye Bakanlığı doğrulusunda yayılan ve memurların e-Devlet üzerinden görüntüleyebildiği maaş bordroları, çoğu memur doğrulusunda basitçe görüntülenebiliyor.

Eylül ayı maaş bordrolarını görüntülemek isteyen milyonlarca memur, e-Bordro alabilmek amacıyla e-Devlet'e giriş yapıyor. Peki e-Devlet üzerinden e-Bordro sorgulama nasıl yapılır?

Maaş bordrolarını sorgulamak isteyen memurların, ilk olarak e-Devlet sistemine giriş yapmaları gerekmektedir. Daha sonra arama kutucuğuna "Maliye Bakanlığı e-Bordro Hizmeti" yazılarak e-Bordro sorgulama ekranına ulaşılmaktadır.

Daha sonra gelen ekranda Yıl ve Ay seçimi yapılarak sorgulama yapılabiliyor. E-Bordro sisteminden yalnızca 2006/4 sayılı Başbakanlık genelgesi kapsamında maaşları Kamu Harcama ve Muhasebe Bilişim Sistemi üzerinden ödenen, 657 sayılı kanuna tabi memurlar ile kadro karşılığı sözleşmeli olarak çalışan personel yararlanabilir. 4B, 4C ya da değişik şekilde sözleşmeli olarak çalışan memurlar bu sistemden yararlanamaz.

Sorgulama işleminin sonrasında maaş bordrosuna ait detaylar listelenmektedir. Memurlar, aynı vakitte görüntüledikleri maaş bordrolarını yazdırarak çıktı da alabilir.

e-Bordro e-Bordro sorgulama e-Bordro nasıl alınır e-devlet

 

e-bordro e-bordro sorgulama e devlet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu