Fransız gazeteci serbest bırakıldı!

ransız uyruklu gazeteci Laup Jean Rene Bureau'nun serbest bırakılacağı açıklandı

Fransız gazeteci serbest bırakıldı!
Fransız gazeteci serbest bırakıldı! Seyfullah
Bu içerik 851 kez okundu.

26 Temmuz'da Silopi ilçesi yakınlarındaki Habur Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yapar iken tutuklanan Fransız uyruklu gazeteci Laup Jean Rene Bureau'nun serbest bırakılacağı açıklandı.

Bureau'nun avukatı Martin Pradel Twitter adresinden yaptığı açıklamada," Loup Bureau'nun serbest bırakılmasını duyurmaktan çok memnunuz, kısa vakit sonra Türkiye'den ayrılacak" ifadelerini kullandı.

Bureau amacıyla Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iki kere telefon görüşmesi yapmıştı.

Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan doğrulusunda kabul edildi ve sonrasında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüştü.

Le Drian ise görüşmelerde Türkiye’de terör suçlamasıyla 52 gündür gözaltında tutulan Fransız gazeteci Loup Bureau’nun halini ilk olarak gündeme getirerek, "Biz gazetecinin ailesi ile görüşmesine izin verilmesini talep ettik. Siz de bunun ve koşullarının iyileşeceğini bize teyit ettiniz. Biz ilaveten yargı vakitcinin acele işlemesini istek ediyoruz. Biz Türk yargısına saygı gösteriyoruz, ancak, bu davanın en kısa vakitte sona erdirilmesini diliyoruz." ifadelerini kullandı.

fransız gazeteci laup jean haber son dakika
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu