Binali Yıldırım STK Kuruluşlarına sesleniyor!

Başbakan Binali Yıldırım, Şanlıurfa'da kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluşları ile bir araya geldi. Yıldırım,...

Binali Yıldırım STK Kuruluşlarına sesleniyor!
Binali Yıldırım STK Kuruluşlarına sesleniyor! Seyfullah
Bu içerik 3847 kez okundu.

Başbakan Binali Yıldırım, Şanlıurfa'da düşünce önderleri ve sivil toplum kuruluşları ile bir araya geldi. Yıldırım, burada bir konuşma yapıyor.

Yıldırım'ın konuşmasından satır başları;

15 Temmuz, Türkiye'nin vesayetten, terör saldırılarından bıktığını gösterdi. Yeni bir sayfa açmanın süreyi geldi. Cumhuriyetimizin 100. sene dönümünde dünyada parmakla gösterilen ülkeler arasına gireceğiz.

Biz 80 milyonun birliği diyoruz. Devletimizin birliği diyoruz, ülkemizin bekası diyoruz. Mudurumafet cephesinde aynı hassasiyet yok. Türkiye ekonomisinin büyüme rakamları inandırıcı değil diyor ana mudurumafet partisi. Ne diyelim? Tanrı ıslah etsin.

 

AB ülkelerinin yayın organları bile bütün küresel baskılara karşın, bölgedeki iç karışıklıklara karşın, savaşlara karşın Türkiye'nin elde ettiği bu başarıyı bir destansı öykü gibi anlatıyorlar.

Dün Avrupa Şampiyonası oldu, 20 bin Slovenya'dan Sırbistan'dan seyirci geldi. Ülkemizi kötülemekle, yabancılara şikayet etmekle vatanseverlik olmaz. Ana mudurumafet demek, iktidar seçeneği demektir. Ne vaat edeceksen onları söyle. Boş işlerle uğraşmaya gerek yok. Bir koluna bölücüleri bir koluna FETÖ'cüleri alarak sokakları arşınlamakla hiçbir şey olmaz.

Bugün Urfa'dayız. Urfa'da ders senesi başlangıcı yaptık. Urfa'yı seçtik, zira Urfa yaş ortalaması en genç olan il. 19. Türkiye'de 31. Geçen sene burada bir öğretmenimiz vardı, Necmettin Yılmaz. Necmettin Yılmaz, ruhun rahat olsun. O teröristlerden senin hesabın soruldu. Onların tamamı yok edildi. Sivil vatandaşlarımıza silah doğrultan, emniyet güçlerimize silah doğrultan her bir terör teşkilatı elemanını tesirsiz duruma getirinceye kadar bu mücadele devam edecek.

Ceylanpınar sınır kapımız Şanlıurfa içersinde yer alıyor. Burada neler oluyor neler bitiyor sizler yakından takip ediyorsunuz. Bugün dünyanın çoğu vatanının sırt çevirdiği insanlık ayıbı orada yaşanıyor. Mağdur insanların tek sığınağı Türkiye.

"KİMSE GÜNEY SINIRIMIZDA, IRAK, SURİYE'DE OLDUBİTTİLERLE İŞ ÇEVİRMEYE KALKMASIN"

Gerek Suriye'de gerek Irak'ta bazı hayaller peşinde olanlar, suni devlet kurmaya çalışanlar iyi bilsinler, yerel güvenliğimizi tehdit edecek her türlü girişim gereklu karşılığı hemen görecektir. Hiçbir kimse güney sınırlarımızda, Irak'ta, Suriye'de oldubittilerle iş çevirmeye kalkmasın. Gerekli tedbirleri almaktan zerre kadar çekinmeyiz.

2 milyona yakın vatandaşımıza olan hizmetlerimiz artarak devam edecek. Hizmet getirmek amacıyla gece gündüz çalışıyoruz. Amacımız sizlerin memnuniyeti.

binali yıldırım stk sivil toplum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor