Erdoğan’dan Amerikalı Gazeteciye Tokat Gibi Soru!

Cumhurbaşkanı, ABD’nin New York eyaletinde Judy Woodruff’a mülakat verdi.

Erdoğan’dan Amerikalı Gazeteciye Tokat Gibi Soru!
Erdoğan’dan Amerikalı Gazeteciye Tokat Gibi Soru! Seyfullah
Bu içerik 970 kez okundu.

Cumhurbaşkanı, ABD’nin New York eyaletinde Judy Woodruff’a mülakat verdi. Türk – Amerikan ilişkilerinin çok eskiye dayandığını söyleyen Erdoğan, bu ilişkilerin uzun süre stratejik ortaklık çerçevesi içinde yürütüldüğünü söyledi.

ABD yönetiminin, Cumhurbaşkanı’nın korumalarına silah satılmasını engelleyen son kararına ilişkin yorumu sorulan Cumhurbaşkanı, bununla ilgili resmi gelişmelere bakılmasını istedi. 21 Eylül’de Trump ile görüşmesinde de bu konuyu gündeme getireceğini söyledi.

IKBY’nin 25 Eylül’de yapmayı planladığı referanduma değinen Erdoğan, en baştan beri Irak topraklarının bütünlüğünü savunduğunu dile getirdi. Bu referandumun yapılmaması gerektiğini söyleyen Cumhurbaşkanı, orada Türk, Arap ve Kürt hep beraber yaşıyorlar dedi. Sadece Kuzey Irak olarak böyle bir karar verilemeyeceğini söyledi.

ABD’nin PYD/YPG’yi terör örgütü olarak görmediğini söyleyen Erdoğan, DAEŞ’le mücadeleyi PYD/YPG ile yürütmesinin yanlış olduğunu dile getirdi. ABD’den Türkiye’nin alamadığı silahları, onlara nasıl verirsiniz diye sitemini bildiren Cumhurbaşkanı, zamanında Pretador insansız hava aracının da verilmediğini ancak bu ve bunun gibi birçok silahın PKK’ya tırlarla gönderildiğini söyledi.

15 Temmuz’da yaşanan olay hakkında da konuşan Erdoğan, spikere teröriste neden terörist demiyorsunuz, önce siz teröriste terör deyin ifadesini kullandı.

bmgk cumhurbaşkanı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu