"Yabancı futbolcu sınırlaması olursa..."

Kayserispor Kulübü Başkanı Erol Bedir "Anadolu kulüplerinin, yabancı sayısının kısa zaman içerisinde indirilmesinde...

"Yabancı futbolcu sınırlaması olursa..."
"Yabancı futbolcu sınırlaması olursa..." Seyfullah
Bu içerik 956 kez okundu.

Kayserispor Kulübü Başkanı Erol Bedir, yabancı futbolcu sayısının kısa vakit içinde azaltılması vaziyetinde Anadolu kulüplerinin sıkıntı yaşayacağını belirtti.

Bedir, kulüp tesislerinde gazetecilere yaptığı izahta, son günlerde yabancı oyuncu sayısının düşürülüp düşürülmemesiyle alakalı tartışmaların yoğunluk kazandığını hatırlattı.

Geçen sezon başlayan uygulamayla takımların ehemmiyetli yatırımlar yaparak futbolcu transfer ettiğini ifade eden Bedir, bir anda böyle bir farklığın zor olduğunu dile getirdi.

Konuyla alakalı Kulüpler Birliği Vakfının yapacağı toplantıda kulüp olarak görüşlerini ileteceklerini aktaran Bedir, "Şu an 14 yabancı azaltılsın mı, diye bir takım tartışmalar var fakat gördüğüm kadarıyla kulüpler 3-5 yıllık mukaveleler yapmışlar. Bizim de 14 yabancı oyuncumuz var. Bu azaltma kararı bugün çıksa dahi bizim takımdan bir veya iki oyuncu gidebilir. Yeniden 12 oyuncuyla devam etmek zorundayız zira kontratlarımız var. Bu olsa bile kademeli geçiş şeklinde olur." dedi.

 

Yabancı oyuncu sayısının düşürülmesinin zamana dağılması gerektiğini dile getirerek, kısa müddette böyle bir uygulamaya geçildiği takdirde Anadolu kulüplerinin zor vaziyette kalabileceğine dikkati çeken Bedir, şunları kaydetti:

"Anadolu kulüpleri için söyleyecek olursak, bu işe başka bir yüzden bakmak gerekli. Şayet yabancı futbolcu kısıtlaması olursa Türkiye'deki kalburüstü futbolcuların en iyilerini, parası bol, bütçeleri büyük olan takımlar toplar. Geriye kalanlarını da Anadolu kulüpleri, bizler almak zorunda kalırız. Şu anda 12,5 milyon avroya kurmuş olduğumuz takımı o koşullarda herhalde 30-40 milyon avroya teoriyeyiz. Zati öyle bir bütçemiz de olmaz. Bütçeleri büyük olan takımların arkasında, onların yedeği gibi kaptan takımı gibi hareket ederiz. Bu anlattıklarım, bugünkü şartlar göz önüne alındığında. Gönlüm ister ki tüm futbolcularımız Türk olsun. Türkiye'de 150-200 çok iyi oyuncu olduğunu düşünün, bunları 3-4 takıma dağıttığınızda geriye bir şey kalmıyor. Anadolu kulüplerinin, yabancı sayısının kısa zaman içerisinde indirilmesinde sıkıntı duyacağını düşünüyorum."

kayserispor yabancı sınırı erol bedir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor