İkinci tur oylamaları devam ediyor! Belediye başkanı kim olacak ?

Mevlüt Uysal kimdir? İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine aday olarak AK Parti'den Başakşehir Belediye...

İkinci tur oylamaları devam ediyor! Belediye başkanı kim olacak ?
İkinci tur oylamaları devam ediyor! Belediye başkanı kim olacak ? Seyfullah
Bu içerik 693 kez okundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın istifasının hemen peşinden boşalan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine aday olarak AK Parti'den Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal gösterildi. Peki Mevlüt Uysal kimdir?

Birinci Turda 179 AKP - 126 CHP Alırken ikinci tur oylamalarına geçildi!

Mevlüt Uysal  KİMDİR?

Mevlüt Uysal , 1966 seneninde dünyaya geldi. Eğitim hayatını İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olarak bitiren Yumuşak , okulunu bitirdikten sonra da serbest avukatlığa başladı.

Bir müddet süresince serbest avukatlık yapan Mevlüt Uysal , bir yandan da politikayla uğraşmıştır. Başakşehir'de yaşayan Mevlüt Uysal , 1997 seneninde 1. Etap Site İdaresi Kurucu İdare Heyeti Başkanlığı görevine getirildi.

Ardından 2009 seneninde Başakşehir ve Bahçeşehir birleşti ve kaza oldu. Bunun üzerine Mevlüt Uysal da 2009 senenindeki mahalli seçimlerde Başakşehir Belediye Başkan Adayı oldu.

Yapılan seçimlerde sandıktan Mevlüt Uysal 'ın isimi çıktı ve Mevlüt Uysal , Başakşehir Belediye Başkanı olarak seçildi. 30 Mart 2014 tarihindeki yerel seçimlerde de bir defa daha kazanan Mevlüt Uysal , ikinci kez Başakşehir Belediye Başkanı seçildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın istifasının ardından boşalan koltuğa aday olarak Mevlüt Uysal , 28 Eylül 2017 tarihinde AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi.

ibbb belediye seçimleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Öğrencilere Sürpriz Ziyarette Bulundu
Cumhurbaşkanı Öğrencilere Sürpriz Ziyarette Bulundu
Zincirleme Kaza Sonucunda 19 Kişi Yaralandı
Zincirleme Kaza Sonucunda 19 Kişi Yaralandı