Gıda ve Tarım Bakanlığı 21 ton balığa el koydu!

İstanbul genelinde, yasal boy sınırına uymayan bin 424 kasa istavrit, 145 kasa mırlan (bako), 12 kasa mezgit ve 4 kasa...

Gıda ve Tarım Bakanlığı 21 ton balığa el koydu!
Gıda ve Tarım Bakanlığı 21 ton balığa el koydu! Seyfullah
Bu içerik 775 kez okundu.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile İstanbul Şehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne bağlı Balıkçılık ve Su Ürünleri Kontrol Ekiplerinin ortak denetimleri devam ediyor.

İstanbul Şehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden yapılan izahta, 25-28 Eylül tarihleri arasında İstanbul genelinde ortaklaşa yürütülen denetimlerde, legal boy hududuna uymayan 21 ton balığa el konulduğu belirtildi.

 ÜCRETİ DUDAK UÇUKLATIYOR BİR KASA BALIK BİR KİLO TAVUKTAN UCUZ

70 kişilik ekiple Gürpınar Su Ürünleri Hali, deniz, karaya çıkış noktaları, perakende satış yerleri ve soğuk hava depolarında simültane olarak yapılan kontrollerde bin 424 kasa istavrit, 145 kasa mırlan (bako), 12 kasa mezgit ve 4 kasa tekir olmak üzere 17 kalem çeşitli balığa el konulduğu kaydedilen izahta, el konulan balıkların Ulusal Emlak Müdürlüğüne teslim edildiği bildirildi.

 

 "SAKIN ERKEN BAŞLAMAYIN" 'KESTANE KARASI' GELİNCE HER ŞEY DEĞİŞECEK!

1380 sayılı Su Ürünleri Yasanına ters avlanma yaptığı belirleyen 49 kişi/işletmeye 49 bin 386 lira yönetimsel para cezası uygulandığı dile getirilen izahta, İstanbul Şehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Yavuz Karaca'nın, "Bugünekadar yapılan denetimlerde legal boy hududuna uymayan takriben 125 ton balığa el koyduk. 1380 sayılı Su Ürünleri Yasanına ters avlanmaya katiyen izin vermeyeceğiz" ifadelerine de yer verildi.

legal boy hududu balık av sezonu gıda, tarım ve hayvancılık bakanlığı İstanbul Şehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü

balık et ve balık gıda ve tarım avlanma yasağı balık avcılığı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Yaşlı Kadının Cesedinin Yerini Torunu Gösterdi
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor
Mehmet Özdilek Sivasspor maçından galibiyetle ayrılmak istiyor