UEFA Ülkeler Sıralamasında ilk 10!

UEFA Ülkeler Sıralaması'nda geçtiğimiz yılı 10. sırada tamamlayan Türkiye, bu yıl da Hollanda'yı geride bırakırsa yeni...

UEFA Ülkeler Sıralamasında ilk 10!
UEFA Ülkeler Sıralamasında ilk 10! Seyfullah
Bu içerik 1417 kez okundu.

Değişecek sistem, Türkiye'nin Devler Ligi'ne 2 takımla katılmasının önünü açabilir.

Önümüzdeki sezondan itibaren İspanya, İngiltere, İtalya ve Almanya'nın Şampiyonlar Ligi elemelerine katılmadan direk Devler Ligi'ne takım yollayacak olması, Türkiye'nin lig ikincisine yarayacak. Geçtiğimiz sezonu 2. sırada bitiren Başakşehir'i eleyen Sevilla, bu sezon ligi dördüncü sırada bitirirse gelecek sezon elemelerde olmayacak. Bu da ikinci takımımızın kedere turundan gruplara kalmasını arttıracak ilk etmen olarak dikkat çekiyor. 2009'dan beri değişen Play-Off sisteminde Türkiye olarak daha gruplara kalma başarısını gösteremedik.

Beşiktaş ve Konyaspor'un geçtiğimiz hafta içinde rakiplerini yenmesi, Hollanda ile çekiştiğimiz 10. sıra mücadelesinde biraz daha farkı açtı. 2019/20 sezonunda iki takımla Şampiyonlar Ligi'ne gitme hayalleri kuran kulüplerimiz, gelecek için de ehemmiyetli bir adım atmış vaziyette. Eylül ayı nihayetinde 3.000 puana erişen takımlarımız, yalnızca 1700 puan toplayabilen Hollanda takımlarıyla arayı açtı ve 10.'luk pozisyonunda iddialı konuma geldi. Türkiye olarak sıralamada ilk 9'un içine girersek, 2019/20 sezonunda takımlarımız tek elemeyle Şampiyonlar Ligi'ne kalma hakkı ele geçirebilecek. Ancak bu konuda da tek sıkıntı Ukrayna kulüpleri... Ukrayna ile aradaki 4 bin 533'lük puan farkı, iki seneden önce kapanmayacak gibi duruyor. 

dünya sıralaması uefa ülke sıralaması ülke sıralaması
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Melo ve Snejder'e İzin Çıkmadı
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu
Muğla'da Temizleme Çalışmalarında Bizans Mezarlığı Bulundu