Paris Saint Germain Stadında bomba bulundu!

Fransa İçişleri Bakanı Gerard Collomb, Paris Saint Germain futbol takımının maçlarını oynadığı Parc des Princes...

Paris Saint Germain Stadında bomba bulundu!
Paris Saint Germain Stadında bomba bulundu! Seyfullah
Bu içerik 1092 kez okundu.

İçişleri Bakanı Gerard Collomb'un yaptığı izahta, Cumartesi günü 16.30 sularında Paris'te gerçekleşen olay üzerine 5 kişinin gözaltına aldığını izah etti. Geçtiğimiz Cumartesi günü Paris Saint Germain ile Bordeaux arasında oynanan ve 50 bin kişinin izlediği mücadelenin başlamasına saatler kala stadyum yakınlarında bomba bulunduğu izah etti.

Marsilya'daki terör örgütü DEAŞ'ın iki kadını öldürdüğü terör saldırısı ve Paris'in lüks banliyölerinden birinde bulunan bombadan sonra Collomb, "Fransa olarak savaş halindeyiz" diye konuştu.

İçişleri Bakanı, gözaltına alınan kişilerden birinin istihbaratın "kökten" kişiler listesinde olduğunu belirtirken patlayıcının Paris'in batısının zengin bölgelerinsen 16. Bölgede bulunduğunu söyledi.

 

Bir apartmanın içinde iki gaz bidonu olarak bulunan patlayıcıların benzin kullanılarak üretildiği ve bir cep telefonuna bağlı olduğu belirlendi.

Paris'te 13 Kasım 2015'te tertip eden ve 130 kişinin ölümüne sebep olan terör saldırılarının hemen peşinden ülkede fevkalade hal (OHAL) duyuru edilmişti. Fransa Milli Meclisi, temmuz ayında OHAL uygulamasının 6. sefer uzatılmasına karar vermişti. 

Fransa'da son üç senede gerçekleşen terör saldırılarında 230'dan fazla kişi yaşamını yitirmişti.

fransa bomba psg haber
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Öğrencilere Sürpriz Ziyarette Bulundu
Cumhurbaşkanı Öğrencilere Sürpriz Ziyarette Bulundu
Zincirleme Kaza Sonucunda 19 Kişi Yaralandı
Zincirleme Kaza Sonucunda 19 Kişi Yaralandı