Las Vegas saldirisini yapan kisinin esi ABD'ye teslim edildi

ABD'nin Las Vegas kentinde düzenlediği silahlı saldırıda 58 kişiyi öldüren saldırgan Stephen Paddock'un kız arkadaşı...

Las Vegas saldirisini yapan kisinin esi ABD'ye teslim edildi
Las Vegas saldirisini yapan kisinin esi ABD'ye teslim edildi Seyfullah
Bu içerik 1194 kez okundu.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'li yetkililer, saldırının gerçekleştiği sırada Filipinler'de bulunan Danley'nin, Los Angeles şehrine geldiğini ve burada Federal Tahkikat Bürosu (FBI) görevlileri tarafından karşılandığını belirtti.

Yetkililer, saldırganın kız arkadaşı Danley'nin sorgulanmasının beklendiğini kaydetti.

Las Vegas Şerifi Joseph Lombardo de kadının, saldırgan Paddock'un zihninden neler geçtiğine ışık tutabileceğini söyledi.

Las Vegas polisi ise Paddock'un bu saldırının her teferruatını "titizce tasarıladığını", otel odası ile koridora kameralar yerleştirdiğini ve 9 ila 11 dakika süresince otelin 32'nci katındaki odasından konser alanına ateş açtığını aktardı.

Polis, Paddock'un otel odası da dahil 3 değişik yerde yaptığı aramada saldırgana ait 47 silah ele geçirildiğini bildirdi.

 

Diğer taraftan federal yetkililer, Paddock'un geçtiğimiz hafta Filipinler'de bir banka hesabına gerçekleştirdiği 100 bin dolarlık para transferinin de araştırıldığını söyledi.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'nin Las Vegas şehrinde Stephen Paddock, pazar gecesi konser alanında bulunan kişilerin üzerine yolun karşısındaki otelden ateş açmış, saldırıda 59 kişi yaşamını yitirmiş, 525 kişi yaralanmıştı.

FBI, saldırganın rastgele bir beynelmilel terör örgütüyle irtibatının olmadığını izah etmişti.

Bugün Las Vegas'a gidecek AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Donald Trump, saldırgan Paddock için "O hasta ve deli bir adam." ifadesini kullanmıştı.

abd las vegas teror
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Öğrencilere Sürpriz Ziyarette Bulundu
Cumhurbaşkanı Öğrencilere Sürpriz Ziyarette Bulundu
Zincirleme Kaza Sonucunda 19 Kişi Yaralandı
Zincirleme Kaza Sonucunda 19 Kişi Yaralandı